Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Tugay’a ilçe belediye başkan adayları da eşlik etti. Ziyarette oda başkanları Başkan Cemil Tugay'a tek tek şilkayetlerini ve taleplerini dile getirdi. 

AK Partili Dağ, EBSO'yu ziyaret etti AK Partili Dağ, EBSO'yu ziyaret etti

"Esnafın sesini belediyelerle duyulmasını istiyoruz"

 İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Ata, "İzmir esnaf teşkilatı 128 odamız var. Türkiye'de İstanbul'dan sonra en büyük odayız. Muhteşem bir camiayız. Yeni yönetim kurulu arkadaşlarımızla görevdeyiz. Uzun yıllardır değişmeyen yönetim bizimle değişti. Bundan sorna birikte çalışmayı yeğliyoruz. CHP İzmir'de değişime gitti. Genç kardeşlerimizle yola devam dedi. Mecliste bizleri tesil edecek arkadaşlarımızın olmasını istiyoruz. Oda başkanları istifa etmeden herhangi bir adaylık koyamıyor. Mecliste esnafa yakın kişilerden söz hakkı istiyoruz. Esnafın sesini belediyelerle duyulmasını istiyoruz. Sizden bunu özellikle talep ediyoruz. İzmir Esnafı Teşkilatı, 128 odası olan, 239 bin esnafı kapsayan büyük bir teşkilat… Biz 8 aydır yeni yönetimle görevdeyiz. İnşallah bundan sonra birlikte çalışmayı yeğliyoruz. Tüm esnaf teşkilatı adına Başkanımıza hayırlı olsun diyorum" dedi. 

G F0 Gyfc Wg A A3Y D C

"Esnafın değerinin farkındayız"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, "Buraya bir heyet olarak geldik. İlçe belediye başkan  adaylarımızla geldik. Çünkü biz mesaj vermek istiyoruz. O mesaj da şu, İzmir'in en önemli sorunlarından birisini yaşıyoruz. Esnafın değerinin farkındayız. Ticaret kenti olan İzmir'de yerel düzeyde ticaretin sağlıklı sürdürülmesi çok önemli. Halkımız takdir eder ve belediye başkanı seçilirsek biz her zaman esnafımızın yanında olacağız. Esnaflarımızla ilişkilerimizle elimizden geldiğinde yanlarında olmaya çalıştık. Pazarlarda limon satarak ben esnaflık yapmaya başladım. Esnafımızın var olması uygun şartlardda çalışması ve sıkıntı yaşadığı zaman kamu kurumlarının esnafın yanında olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve açık bir irade ortaya koyamaya niyetliyim. Amacımız sizlerin ayakta kalmasını ve güçlü olmasını sağlamak. Önümüzdeki dönemde belediye çalışmalarından doğan mağduriyetler başta olmak üzere her konuda biz üzerimize düşeni yapacağız. Her zaman esnaf dostu belediyeler olacağız. Her belediyenin esnaf masası olacak. Büyükşehir'e bir esnaf müdürlüğü kuracağım. Mutlaka zaman zaman bir araya geleceğiz. Bizi samimi, dürüst ve içten göreceksiniz. Esnaflarımızla da bu ilişkiyi kuracağız. Biz de Karşıyaka Belediyesi'nde esnaf masası kurduk. 5 yıl içerisinde her türlü konuda komisyon üyesi arkadaşlarımızla çalıştılar. Bu modelin doğru olduğunu biliyorum. O sebeple esnafların mutlaka söz hakkı olacak" ifadelerine yer verdi.