Mitinge dönüşen buluşmada binlerce kişiye seslenen CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, AK Parti İzmir Büyükşehir Adayı Hamza Dağ’ın seçilmeleri durumunda su ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulayacakları vaadine atıfta bulunarak, enflasyonun nedeninin iktidar olduğunu vurguladı.

Başkan Adayı Cemil Tugay, su ve ulaşım konusunda vatandaş lehine düzenleme yapacaları suyu ücretsiz veya indirimli hale getireceklerini söyledi.

CEMİL TUGAY: NE SU NE ULAŞIM PARASI SİZİN İÇİN SORUN OLMAYACAK

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, su ve ulaşım parasını sorun olmaktan çıkaracaklarını şu sözlerle açıkladı:

Resmi Gazete'de yayımlandı; il müdürü görevden alındı Resmi Gazete'de yayımlandı; il müdürü görevden alındı

“Su fiyatlarını düşüreceğiz ve ekonomik zorluklar içinde olan vatandaşlarımıza ücretsiz veya indirimli su sağlayacağız. Kademe kademe azaltacağız. Ben başkalarının söylediği gibi gerçekleştirilemeyecek vaatlerde bulunmayacağım. Ama söz veriyorum size. Ama sosyal yardım ihtiyacı olan vatadaşlardan başlayarak ücretsiz, indirimli vereceğiz. Maliyetler düşürdükçe su parası çok aşağı düşecek. Bu ülkede enflasyonu yaratanlar, enerji giderlerinin maliyetini yükseltenler gerçekten utanması gereken insanlar.

Cemilll 1707060098 772

EN KISA SÜREDE BUNLARI HALLEDECEĞİZ

Onlar bu enflasyonu düzeltmediği için, enerji -personel giderleri bu kadar yüksek olduğu için, ülkede bu kadar kötü bir enflasyonist ortam olduğu için biz bunları yaşıyoruz. Ama biz sizin yanınızdayız. Söz veriyorum size; ne su parası ne ulaşım parası artık sizler için sorun olmayacak. En kısa sürede bunları halledeceğiz.”

KENTSEL DÖNÜŞÜM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Karabağlar’ın 540 hektarlık kentsel dönüşüm sorununu da çözeceklerini kaydeden Başkan Adayı Cemil Tugay, bu konuda, “Karabağlar’ın 540 hektarlık dönüşüm sorununu nasıl çözeceğimizi göstereceğiz. Eski İzmir Caddesi’nin genişletilmesi gerekiyor ve bu sorunu nasıl ele alacağımızı anlatacağız. Yeşillik Caddesi üzerindeki Yaşayanlar Kavşağı’nın hızla tamamlanacağını göreceksiniz” şeklinde açıklama yaptı.

İZMİR VE KARABAĞLAR’DA KENDİ İTTİFAKIMIZI OLUŞTURACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Manisa’da gerçekleştirdiği mitingte Ankara’da ittifak kurmayı ne yazık ki başaramadığını belirtmiş ve ittifakın halkla yapılması çağrısında bulunup destek istemişti.

Özgür Özel’in bu açıklamalarına değinen CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Karabağlar ve İzmir genelinde tabanda ittifakın sağlanması için çağrıda bulundu.

BİR HELİL İLE BİR CEMİL KARABAĞLARI AYAĞA KALDIRACAK

Tugay’ın çağrısı şu şekilde oldu: “Genel başkanımızın yakında İzmir’e geleceğini ve Manisa’da ittifak kurmaya çalıştığını ancak başarılı olamadığını söyledi. Biz de İzmir ve Karabağlar’da kendi ittifaklarımızı oluşturmalıyız. Bu görev için sizi sahada çalışmaya davet ediyorum. İzmir ve Karabağlar’da ittifak sağlarsak, birçok ilçede ve Türkiye genelinde zafer elde edeceğimize inanıyorum. Gazeteciler belki şunu manşet yaparlar: ‘Bir Helil ile bir Cemil, Karabağlar’ı ayağa kaldıracak.”

Izmir Icin Seslendiler Bir Helil Ile Bir Cemil Karabaglar I Ayaga Kaldiracak 1707060131 977 X750

HELİL KINAY: DEĞİŞİMİ KARABAĞLAR’DA BİRLİKTE YARATACAĞIZ

CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil İnay Kınay, çevre mühendisi olduğunu, Karabağlar’ın başta kentsel dönüşüm olmak üzere tüm sorunlarını ortak akılla çözeceklerini sözünü verdi.

CHP Karabağlar Adayı Helil Kınay, “Kendi kentlerimizde her birimiz yerel yönetimlerden başlayarak, Karabağlar’da bize dayatılan, gösterilen söyleyenlere inat hep birlikte bu kenti de yaşamı da birlikte yaratacağız. Biz bu gücümüzle, sessizimi ayrışmadan Karabağlar’ın her bir mahallesinde söyleyeceğiz. Türkiye’deki değişimi Karabağlar’dan birlikte yaratacağız. Karabağlar’da sizlerle birlikte yürümek için kendimi size emanet ediyorum. Sizin hayallerinizi de ben emanet alıyorum. Karabağlar için hep beraber geliyoruz” ifadelerini kullandı.