Yerel seçimin sonuçlanmasıyla birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de memleketi Seferihisar karıştı.

Başkan Soyer’in uzun yıllardır makam şoförlüğünü yapan isim olan Hüseyin Sezer, Sığacık’ta saldırıya uğradığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Seferihisar Polis Merkez Amirliği’ne başvuran Sezer “Kasten yaralama ve hakaret” suçlamasıyla başvurusunu yaptı.

Başkan Mutlu bayram sonrası sokağın nabzını tuttu Başkan Mutlu bayram sonrası sokağın nabzını tuttu

Seferihisar Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Ali Tanış isimli kişinin yalnız olduğu sırada yanına gelerek kendisine saldırdığını ifade eden Sezer, azmettirici olarak Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve Yardımcısı Gökhan Pehlivan’ı gösterdi.

Resmi polis kayıtlarına ve tutanaklara da geçen ifadelere göre olayı anlatan Sezer, “Sığacık mahallesinde bulunan Çakoz Balıkçılık’ın önündeki kaldırımda tek başıma bulunduğum sırada bana doğru daha önceden tanıdığım Ali Tanış geldi. Benim yanıma gelirken niyeti kötü olduğu belliydi. Ben kendisine 'Ali' dedim, Ali de bana karşı 'G.t' dedi. Bana karşı 'G.t' dedikten sonra bana saldırmaya başladı. Benim bacağıma ve suratıma yumruk ile vurdu. Ben kendimi korumaya çalıştım fakat tam olarak vurdum mu, vurmadım mı hatırlayamıyorum. Bu sırada orada bulunan kadınlar ayırmak amacı ile beni tuttular. Bu tutma neticesinde de bir kaç kez darbe yedim. Daha sonra Ali isimli şahıs oradan uzaklaştı. Uzaklaşırken de eline taş alıp atmaya niyetlendi fakat atmadı. Ben Ali Tanış isimli şahsı azmettiren kişilerin Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve yardımcısı olan Gökhan Pehlivan isimli şahısların olduğunu düşünüyorum. Planlı organize bir iş olduğunu düşünüyorum. Ali Tanış yaklaşık olarak 20 gün kadar önce benim cep telefonumu aradı ve bana ‘hangi başkanı destekliyorsun' diye sordu. Ben de kendisine 'Ben Hamit Nişancı’yı destekliyorum’ dedim. Bana 'Kazanabilir mi?' diye sordu, ben de kendisine 'Kazanabilir, sen de gel' dedim. Ardından telefonları kapattık. Ben bana hakaret eden ve beni darp eden Ali Tanış isimli şahıstan davacı ve şikayetçiyim. Ayrıca Ali Tanış'ı azmettiren İsmail Yetişkin ve Gökhan Pehlivan isimli şahıslardan da şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.