Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere siyasi partilerin hangi şehirde hangi adayı çıkaracağı ise merak ediliyor. Özellikle CHP'nin kalesi olarak bilinen İzmir'de başkan adayı kim olacak? İşte merak edilen o sorunun cevabı

30 Ekim'de İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in kızının düğünü için İzmir'e gidecek olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2024 yerel seçimlerine yönelik açıklamalar yapması da kulislerde yerini aldı. Kılıçdaroğlu'nun düğün hediyesi olarak Tunç Soyer'in adaylığını açıklayabileceği iddiası ise gündeme geldi.

Gazeteci Yalçın Bayer, Hürriyet'e yazdığı yazısında kulislerde konuşulanları şu şekilde aktardı:

Kılıçdaroğlu’nun Soyer’e düğün hediyesi adaylık mı?

“İzmir’de yerel seçimler ne olacak? CHP’nin hedefi büyükşehir ve ilçe belediyelerinin çoğunluğunu almak ama bu kolay değil. İzmir’de kulislere göre, Kılıçdaroğlu 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan kurultayda genel başkan seçilmesi durumunda 2024’te büyük bir değişimin fitilini yakacak ve yerel seçimlerde CHP’nin kozu genç ve toplumda sevilen yeni yüzler olacakmış. Kılıçdaroğlu, 30 Ekim’de İzmir’e gidiyor; İBB Başkanı Tunç Soyer’in kızının düğününe katılacak. Büyük bir davetlinin bulunacağı belirtilen düğünde Kılıçdaroğlu’nun Soyer’e ‘düğün hediyesi’ olarak adaylığını açıklayabileceği kulislerde yaygın şekilde konuşuluyor.

GENÇ ADAYLAR

İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu genel başkanlığa adaylığını açıkladı İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu genel başkanlığa adaylığını açıkladı

Bu arada önümüze bir sürü aday adayı ismi düştü. Adı geçen isimleri ilçelerine göre aktaralım: Torbalı (Övünç Demir), Dikili (Tamer Topçu), Menemen (Ömer Güney), Balçova (Muharrem Dayanç) ve Bergama (Ali Bor). Bakalım yarış ne olacak?” dedi.