Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Özgür Özel DW Türkçe'ye konuştu.

Türkiye 2024 yerel seçimlerine doğru giderken konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Lideri Özel siyaset gündemine bomba gibi düşen ‘Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce CHP’nin İzmir adayı olacak’ iddiasına ilişkin de konuştu.

Özel DW Türkçe’nin ‘’Muharrem İnce'nin Ekrem İmamoğlu ile görüşmesi sonrası İzmir adayı olacağı iddia edildi. Doğru mu?’’ sorusuna yanıt verirken Mevcut Başkan Tunç Soyer hakkında da, ‘’ Mevcut başkan aday olacaksa ilan edeceğiz, eğer olmayacaksa da başka aday adayları arasında bir anket çalışması yapacağız’’ açıklamasında bulundu.

CHP Konak Adayı Mutlu’dan Kordon turu CHP Konak Adayı Mutlu’dan Kordon turu

Özel, ‘’Muharrem İnce'nin İmamoğlu'ndan bir randevu talebi olduğu Ekrem Bey tarafından bana geçen hafta iletildi. Ben de "Siz Büyükşehir Belediye Başkanısınız, bir partinin genel başkanı görüşmek istiyorsa görüşmek doğrudur" dedim. Ekrem Bey görüşmeden sonra da Muharrem İnce'nin İstanbul'un kazanılmasına önem atfettiğini ve destek vereceğini söylediğini söyledi. Ben de bundan memnun oldum. İzmir'e dair ne bizimle ne de Ekrem Bey ile bir görüşme yok. CHP'den aday olmasını bekleyemeyiz, üyemiz de değil. Başka bir partinin genel başkanı. İzmir'e dair mevcut başkanla ilgili memnuniyet anketi yapılıyor. Mevcut başkan aday olacaksa ilan edeceğiz, eğer olmayacaksa da başka aday adayları arasında bir anket çalışması yapacağız. Zaten başvurular bitti. CHP'den Muharrem İnce'nin aday olmasını bekleyemeyiz. Bunu biz söylesek nezaketsizlik olur. Bir partinin genel başkanına "belediye başkanı ol" denmez. Bu tartışma benim için bu nedenle sürpriz’’ şeklinde yanıt verdi.