AK Partili Çankırı'dan su baskınlarından etkilenen esnafa ziyaret! AK Partili Çankırı'dan su baskınlarından etkilenen esnafa ziyaret!

Erdoğan'ın açıklamalarına gönderme yaparak, "Erdoğan'ın stresini, içindeki karabasanı anlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'nden endişe etmeye devam etsin" dedi.

Özel, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Partisinin kurultayını demokrasi şöleni olarak değerlendiren Özel, dün gerçekleşen Genel Başkanlık seçimini ve bugünkü Parti Meclisi ile Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerini övdü. Özel, demokratik bir yarışın CHP'nin önemli bir özelliği olduğunu vurguladı.

Özel, şunları söyledi: "Bu ülkede, ülkeyi yöneten parti; genel başkanını ve yönetim kadrolarını yaptığı seçimi 1 buçuk saat içinde tamamlıyor. CHP'de bu seçim iki gün ve üzerinde tartışılarak, görüşülerek, uzun uzun karar verilerek ve her birisi için tek tek işaret konularak seçiliyor. Demokrasi bu demek."

Ayrıca, Özel, milletvekilleri ve yöneticilerin katkılarına teşekkür ederek, "İyi ki CHP var, iyi ki Cumhuriyet var, iyi ki demokrasi var" ifadelerini kullandı.

"Erdoğan'ın stresini anlıyorum"

Özel, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşmesinin olup olmadığı ile ilgili soruya Özel, "Telefonla görüştük. Önümüzdeki günlerde, mazbatadan sonra bir de devir teslim törenini bir de bütün Türkiye'nin gözü önünde partimize yakışır bir şekilde yapacağız" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün; kendisinin CHP Genel Başkanı olarak seçilmesi ile ilgili değerlendirmesinin anımsatılması üzerine Özel, "Erdoğan, bundan sonra her günün kendisi açısından daha zor, bizim açımızdan daha moralli olacağını biliyor. Erdoğan'ın içindeki stresi, Erdoğan'ın içindeki karabasanı anlıyorum. CHP'den endişe etmeye devam etsin" dedi.