CHP İl Başkanı Aslanoğlu ve yönetiminin yanı sıra il disiplin kurulu üyeleri ile ilçe başkanlarının da katıldığı görüşmede Genel Başkan Özel’den bir sitem, bir eleştiri ve aday belirleme sürecine ilişkin çarpıcı mesajlar geldi. Özel’in Urla, Menemen ve Kiraz için ayrı bir parantez açarak açıklamalarda bulunduğu da öğrenildi.

Başkan Adayı Tugay: CHP’nin ortaya koyduğu değişimi destekleyin Başkan Adayı Tugay: CHP’nin ortaya koyduğu değişimi destekleyin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü önemli bir Ankara mesaisine imza attı.

CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu idaresinde il yönetimi ve il disiplin kurulu üyeleri ile ilçe başkanları Başkent’e giderek önce TBMM’de temaslarda bulundu ardından Genel Başkan Özgür Özel ile bir araya geldi.

TBMM’de İzmir Milletvekillerini ziyaret eden CHP İzmir Heyeti’nin Genel Başkanı Özgür Özel ile buluşmasında yerel seçim sürecine yönelik önemli konular masaya yatırıldı.

Edinilen bilgiye göre CHP Lideri Özel’den örgüte ilçelerdeki aday belirleme yöntemleri, Urla,  Menemen ve Kiraz özelinde açıklamalar ve bir sitem bir de eleştiri geldi.

GArugQ1WwAAqOPh

ASLANOĞLU’NA 1 SİTEM 1 ELEŞTİRİ! 
Görüşmede Özel’in CHP İl Başkanı Aslanoğlu’na genel başkan seçildikten sonra İzmir’de yapılan karşılamada bir parti otobüsü olmaması nedeniyle sitem ettiği, İzmir kurultay delegasyonunda da çok fazla eş-dosta yer verilmesi ve kadın delege azlığı nedeniyle de eleştiride bulunduğu bildirildi. 

O İLÇELERDE ANKETLER BAŞLADI! 
CHP Genel Başkan Özel İzmir Örgütü ile buluşmada aday belirleme yöntemlerine ilişkin de önemli mesajlar verdi. Özel’in her ilçede farklı yöntem izleneceğini, CHP’nin yerelde iktidar olduğu ilçelerde belediye başkanları için memnuniyet anketlerine başlandığını açıkladığı öğrenildi. 

MECLİS ÜYESİ ADAYLARI İÇİN YÖNTEM AÇIKLAMASI 
Özel’in ayrıca görüşmede meclis üyesi adayı belirleme sürecinde fermuar sisteminin uygulanacağını da bildirdiği ifade edildi. Buna göre CHP’de meclis üyesi adayı belirlemede tek sıraların Genel Merkez, çift sıraların da il ve örgütlerin önerileriyle şekilleneceği bir yol izlenecek. CHP’de ayrıca her 5 sıradan birinde bir kadın meclis üyesi adayı yer alması sağlanacak. 

GArugrwXYAANuwo

URLA VE MENEMEN’E ÖZEL HEYET 
Öte yandan görüşmede Genel Başkan’dan CHP’nin iktidarını kayyum ve görevden alma sonrası seçim nedeniyle iktidarın kaybedildiği ilçeler için izlenecek yol da ortaya çıktı. Özel’in İzmir Örgütü’ne Urla ve Menemen için özel bir heyetle özel bir çalışma yapılacağını bildirdiği ve ilçe başkanlarından rapor isteneceğini söylediği öğrenildi. 2 ilçenin ilçe başkanları gelecek hafta hazırladıkları raporu Genel Başkan'a bizzat sunacak. 

O İLÇEDE TEMAYÜL 
Özel CHP İzmir Örgütü’ne son olarak Kiraz açıklaması da yaptı. Lider’in örgüte verdiği mesajlara göre 2 aday adayı bulan Kiraz’da kısa sürede temayül yoklaması ve aday bu sonuca göre açıklanacak.