Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ve Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Bornova Çamdibi’nde adeta miting gibi bir buluşmayla gövde gösterisi yaptı. Buluşmaya Bornova Belediyesi eski başkanları Kamil Okyay Sındır ve Olgun Atilla’nın yanı sıra bu dönem aday adayı olan isimler ile İlçe Başkanı Av. Ertürk Çapın da katıldı. Yapılan konuşmalar, Çamdibi Pazar Yeri önüne toplanan bini aşkın coşkulu Bornovalının “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarıyla kesildi.

Screen Shot 2024 02 09 At 09.50.42

Tugay ve Eşki’nin programı Bornova Çarşısı’nda esnaf ziyareti ile başladı. Ardından Çamdibi sokaklarını geniş katılımlı bir kortej ve fener alayı ile gezen CHP’li adaylar, kurulan sahne önünde kendilerini bekleyen çok sayıda Bornovalı ile buluştu.

"İZMİR CUMHURİYET’İN GURUR ŞEHRİDİR"

İzmir’i Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağını söyleyen Cemil Tugay, “Size söz veriyorum, Bornova’nın her sorununda Ömer kardeşimle sizlerin yanı başında olacağım. 2019’da bana Karşıyaka Belediye Başkanlığı şerefi verdi, alnımın akıyla görevimi yaptım. Önümüzdeki 5 yılda sizler layık görürseniz bu kararlı mücadeleyi yapmaya devam edeceğiz. Atatürk’ün şehrinin bu ülkenin parlayan bir yıldız olmasını sağlayacağız. Yüreğimizde o inanç ve sevgi var. Birilerinin kurduğu o hayallerin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini gösterin. Onlara deyin ki İzmir, cumhuriyetin gurur şehridir” diye konuştu.

Screen Shot 2024 02 09 At 09.50.28

"BAYRAĞI İLERİ TAŞIYACAĞIZ"

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını en tepeye dikeceklerini ifade eden Ekşi, “İzmir’i, rozetini bile takamadıkları partilerine kazandırabileceklerini düşünüyorlar. Biz de Çamdibi’ne gidelim, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 6 okunu indirmeye niyetlenenlere Evlad-ı Fatihan’ların yanından cevap verelim dedik. Biz Bornova'yı ve İzmir'i Atatürk düşmanlarına teslim etmeyeceğiz. İzmir'de yepyeni genç bir kadro var. O kadronun çok önemli bir teknik direktörü var; sevgili Cemil Başkanımız. Ben de o kadronun içerisinde yer almaktan dolayı çok mutluyum. Benden önceki değerli başkanlarımdan çok büyük bir bayrak teslim aldım. Sizlerden alacağım yetki ile bu bayrağı daha da ileriye taşıyacağız. İzmir'in her noktasında tüm belediye başkanlarımız bir arada yol yürüyeceğiz, sizlere layık olmaya çalışacağız. Hep beraber kazanacağız. Bornova'da da İzmir'de de 2028’de Türkiye'de de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Aliağa At-Çek Balık Avı Festivali’ne hazırlanıyor Aliağa At-Çek Balık Avı Festivali’ne hazırlanıyor

 

"BU KALE YIKILMAYACAK"

Bu seçimin Atatürk’ü, Cumhuriyet’i sevenlerle bu değerlerle hesabı olanlar arasında olduğunu hatırlatan CHP İlçe Başkanı Ertürk Çapın, “Başarılı olamayacaklar, bu kale yıkılmayacak” derken; önceki dönem belediye başkanlarından Olgun Atilla, “31 Mart sabahı belediye başkanlarımızla daha da güçlü bir hizmet dönemi başlayacak” dedi. Kamil Okyay Sındır ise, “Biz CHP’liyiz. Bizim göğsümüzde kazınan altı okumuz var. Bu parti, Cumhuriyet’i kuranların, bu Cumhuriyet için verdiğimiz toprağa düşen şehitlerimiz ve hepsinden önce büyük önderimiz ve kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi. 6 okun onurumuzla, şerefimizle, başımızı dik bugüne kadar getirdik, bundan sora daha yukarı çıkaracağız” diye konuştu.

Çamdibi’nin sevilen ses sanatçıları Murat ve Gamze Matracı’nın da şarkılarıyla renk kattığı gece, havai fişek gösterisiyle sona erdi.