Gaziemir’deki dernekleri ziyaret eden Atila yaptığı açıklamada "Kenti, vatandaşlarımız ile beraber yöneteceğiz. Sokakta da anketlerde de birinciyiz. Tüm siyasi partililerin oylarına, annelerin duasına talibim" sözleri ile seçim yolundaki iddiasını bir kez daha ortaya koydu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, ortak akıl buluşmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kentteki sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek ortak akıl buluşması gerçekleştiren Atila bu kez Seydiköylüler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gaziemir Şubesini ziyaret etti. Aday adaylığı sürecinin konuşulduğu ziyarete Atila’nın aday olduğu takdirde kazanma ihtimalinin çok yüksek olması ve iddialı cümleleri damgasını vurdu.

İlk ziyaretini Seydiköylüler Kültür ve Dayanışma Derneği’ne yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Atila’yı Dernek Başkanı Hakan Süvari, Dernek Yönetimi ve kursiyerler karşıladı. Dernek Başkanı Süvari, Atila’ya aday adaylığı çalışmalarında başarılar dileyerek “Yolunuz açık olsun, umarım başarılı olursunuz” dedi.

‘’İzmir’in ne istediğini iyi görmek lazım’’

Atila burada yaptığı konuşmada anketlerde birinci sırada yer aldığını ifade ederek, "Biz anketlerde de, sokaklarda da birinciyiz. İzmir, ne istiyor? Toplum ne istiyor? Bunu iyi görmek gerekiyor. Birinci olarak, İzmir'de projelerinizin geçerli ve yapılabilir olması gerekiyor. İzmir'in İstanbul ve Ankara'nın gerisinde değil, önüne geçecek birikim ve enerjiyi ortaya koyması gerektiğini düşünüyorum. Ezberin bozulacağına inanıyorum. Her partinin kendi adaylarıyla kantara çıkacağı bir seçim yaşayacağız. 2018 yerel seçimlerinden daha zor şartlarda bir seçim olacağının altını çiziyorum" dedi.

‘’Adayda iş birliği diyoruz’’

Yeni bir siyaset anlayışına dikkat çeken Atila; “İzmir’de adayda iş birliği diyoruz. Birikimimizle, İzmir’imize yakışan çağdaş belediyecilik anlayışını getirmek istiyoruz. Türkiye siyasetinde Süper Ligde olmalıyız. Sanat, kültür, spor, her anlamda. Bizim topraklarımız buna her anlamda imkân sağlıyor. Bunu da sizlerle yapmaya muktediriz. Aday olduğumuz takdirde en yüksek oyu alacağımıza inanıyorum. Seçildikten sonra da yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacağız. Yeniden kastım; yeni nefes yeni bir siyaset anlayışı ve ortak akılla beraber yönetmek. İçinizde beni az tanıyanlarınız olabilir. Beni Bornovalı arkadaşlarınıza sorun” dedi.

Geçmiş deneyimlerinin verdiği güçle yola çıktığını söyleyen Atila, belediyecilik anlayışına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı; “Bir yol haritasıyla yola çıktım. Aday olursam, var olan durumu daha ileriye götüreceğimi düşündüm. Gencim ama 30 yıldır siyasetin içindeyim. İzmir’in demokratik ortalamasını biliyorum. Bornova bunun ortalamasını veriyor. 7/24 çalışmamın gücüyle bu yola çıktım. Hemşerilerim benden razı. Bornova’da başka dünya görüşünden kimsenin kalbini kırmadan çalıştım.”

CHP’li Bakan’dan Jak Eskinazi’ye destek: Az bile söylemiş! CHP’li Bakan’dan Jak Eskinazi’ye destek: Az bile söylemiş!

“Birlikte olursak güçlü oluruz”

Konuşmasında, ortak aklın kent yönetimi için elzem olduğunu dile getiren Atila, “Kent konseyleri ile kentimizi ortak akılla yöneteceğiz; çünkü bir projenin başarılı olabilmesi için ortak akıl gerekir. Birlikte olursak güçlü oluruz. Bunun yarattığı enerji her anlamda büyür. Belediye başkanının görevi sadece, belediye yönetmek değildir. Kentteki insanlara orkestra şefliği yapması lazım. Bunun ortak akılla çalıştırılması lazım. Vatandaşla belediyedeki siyasileri, memurları bir araya getirerek yeni bir siyaset dilini ortaya koyması lazım. Bunu ortaya koyarsak sorunlar birer birer çözülür” dedi.

Atila, bir sonraki ortak akıl buluşmasını TEMAD Gaziemir Şubesine yaptı. Buradaki ziyarette Şube Başkanı Osman Selçuk ve üyeler yer aldı. Ziyarete Cumhuriyet değerlerine sahip çıkılması gerektiği mesajları ön plana çıktı.

Olgun Atila’yı Bornova’daki çalışmalarından tanıdıklarını dile getiren TEMAD üyeleri, “Bornova’da yaptıklarınızı biliyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Yönetme kabiliyetinizin de yüksek olduğunuzu biliyoruz” cümleleri ile Atila’ya desteğini dile getirdi.

Ziyarette siyasetin gençleşmesine de vurgu yapan üyeler “Genç adayları istiyoruz. Siyaset gençleşmeli. Sizi daha iyi yerlerde görmek isteriz. Gençleri destekliyoruz” diye konuştu.

“Çalışacağız, başka yolu yok”

Konuşmasında Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmanın tam zamanı olduğunu dile getiren Atila, sözlerini “Hiçbir insan ayrımı yapmadan sosyal projeler ortaya koymalıyız. Geleceğimiz tehlike altında. Siyaset, dostlara tavsiye edilmeyecek kadar zor ve meşakkatli; kötü ve düşmanlara bırakılmayacak kadar da önemli bir iştir. Siyasette, disiplin, liyakat olması gerektiğini düşünüyorum. Bu ülke, şehitlerimiz, gazilerimiz büyük Atatürk tarafından bize verildi. Cumhuriyet en büyük kazanımımız. Bu değerlerimizi çok kolay harcarsak, yarın vatan konusunda da büyük sıkıntı yaşarız. Her projemizde, her işimizde hem Cumhuriyet’i hem Atatürk’ü, herkese anlatmalıyız. İzmir’in, sadece burada yaşayan insanlar için değil Türkiye’de yaşayanlar için farklı bir konumda olduğunu altı çizmek gerekiyor. Çocuklarımıza sahip çıkacağız, onlarla hayatı paylaşacağız. Amacımız, ortak paydada aşımızı, ülkemizi büyütmek. Sorunların olduğu yerde hep birlikte çözmemiz lazım. Çalışacağız, başka yolumuz yok.”