Meteoroloji Genel Müdürlüğüi İzmir için turuncu uyarıda bulundu. 

Yapılan duyuruya göre, Cumartesi günü güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/saat) beklenirken ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulunuldu. 

Öte yandan pazar günü ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış (51-100 kg/m2) beklenirken yine sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Fırtınalı havanın pazar günü öğle saatlerinden etkisini kaybetmesi bekleniyor.

YARIN İZMİR İÇİN 'KARA' SENARYO
İzmir'de havanın elçisi olarak bilinen İzmir Hava Durumu ekibi, yağışın 24 saat süreceğini belirterek dikkatli olunması noktasında uyardı. Ekip, sosyal medya hesabı üzerinen yaptığı açıklama yarınki senaryoyu şöyle anlattı:

Simge yüzük Karşıyaka Nikah Sarayı’na geri döndü Simge yüzük Karşıyaka Nikah Sarayı’na geri döndü

Yarın gündem İzmir olacak. Yarınki aşırı yağmura karşı önleminizi alınız. Sonra geri dönüşü olmayan sonuçlar olabilir. Not: Harita ECMWF modeline ait 11 Kasım 2023 Cumartesi 09.00 TSİ ile 12 Kasım 2023 Pazar 09.00 TSİ arası 24 saatlik yağışı göstermekte. Yarın İzmir’de sel riski yüksek gözüküyor. Tedbir alınması şart.

AFAD'TAN VATANDAŞLARA UYARI SMS'İ
AFAD ise vatandaşlara gönderdiği kısa mesajda şu ifadeleri kullandı:

Meteorolojiye gore yarin Izmir'de kuvvetli saganak ve ruzgar beklenmektedir.Sel,su baskini,ulasimda aksamalar,hortum,cati ucmasina karsi dikkatli olun.