Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son hava tahmin raporuna göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Edirne, Tekirdağ, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Adana’nın iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İç Ege, Göller Yöresi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Yozgat, Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bayraklı’da sanat şöleni Bayraklı’da sanat şöleni

Ege ve Karadeniz için sel ve su baskını uyarısı!

Yağışların; İç Ege, Göller Yöresi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Yozgat, Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İzmir dikkat!

İzmir'de gök gürültülü sağanak yağış olacak. Şehrin iç kesimlerinde ise yağışlar kuvvetli olabilir, sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunmalı. Perşembe günü İzmir'de yağış olmayacak, cuma günü ise tekrar yağış görülecek. Hava sıcaklığı ise 25-27 derece arasında olacak.

13 il için kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 13 il için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, İzmir, Kütahya, Malatya, Manisa, K.Maraş, Muğla, Uşak ve Osmaniye'de vatandaşların olumsuz durumlara karşı tedbirli olması istendi.