Urla’da Sokak Hayvanları Yasa Teklifi protestosu Urla’da Sokak Hayvanları Yasa Teklifi protestosu

Menemen Belediyesi tarafından 460 metrelik battı çıktısı ve Atatürk silüetli kavşak düzenlemesiyle Mart ayında trafiğe açılan 100. Yıl Köprülü Kavşağı, 9 günlük bayram tatilinde, vatandaşların yüzünü güldürdü. Menemen'de günlük rutinini sürdürmek için yolculuk eden vatandaşlar ve hem bayram ziyareti, hem de tatil beldelerine gitmek için yola çıkan vatandaşlar, geçmiş yıllarda otogar kavşağı olarak anılan alanda oluşan ve çileye dönen uzun araç kuyruklarını bu yıl yaşamadı.

Normal dönemde dahi günlük 60 bine yakın araç trafiğinin olduğu bölgede, bayram döneminde 100 bini aşan günlük araç trafiğine rağmen, kesintisiz  süren yolculuğun konforu ve güveniyle hiçbir olumsuz durumun yaşanmaması, yolculuk eden vatandaşları sevindirdi. Bayram tatiline çıkan vatandaşlar da, günübirlik tatil beldelerine giden vatandaşlar da, kesintisiz ve sorunsuz yolculuğun tadını çıkardı.

"Eserimiz sadece bugün için değil, yarınlar için de çok önemli"

Menemen Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla açılan 100. Yıl Köprülü Kavşağı'nın çok önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini belirten Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Köprülü kavşağımızın inşasına başladığımızda meşakkatli bir süreç yaşadık. Hemşehrilerimizin inşaat sürecinden etkilenmemesi için 7 gün ve 24 saat esasıyla çalışmalarımızı sürdürdüğümüz 100. Yıl Köprülü Kavşağımız, tamamlandığı günden itibaren ilçemizdeki trafik yoğunluğuna adeta ilaç oldu. Eser niteliğindeki köprülü kavşağımız, ilçemizin bugünü için olduğu kadar, yarınları için de ne kadar önemli olduğunu bayram sürecinde bir kez daha gösterdi. Tüm hemşehrilerime kazasız yolculuklar diliyorum." ifadelerini kullandı.