AK Partili Doğan’dan Bakan Ersoy’a, ‘’Kültür ve turizm’’ projeleri sunumu AK Partili Doğan’dan Bakan Ersoy’a, ‘’Kültür ve turizm’’ projeleri sunumu

Kemalpaşa Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında geçen toplantılar sona erdi. Yeni sözleşme imzalanarak en düşük işçi maaşı 30.300 TL oldu. Ülkedeki ekonomik şartların zorlaşmasıyla birlikte şartları iyileştirmek adına Kemalpaşa Belediyesi’nde, Kemalpaşa Belediye personelini kapsayan 2 yıllık yeni toplu sözleşme büyük bir coşkuyla imzalandı. İmzalanan protokolle en düşük maaş; ikramiye, sosyal haklar ve izin ücreti gibi yan ödemelerle birlikte 30.300 lira oldu.

M G 0572

Toplu sözleşmeye; Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ile Genel – İş Sendikası 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç imza attı. Sözleşme hakkında konuşma gerçekleştiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, "Amacımız, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik duruma rağmen göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizimle olan, omuz omuza çalıştığımız arkadaşlarımızın en iyi imkanlarda çalışmalarını ve yaşamalarını sağlamak. Benim çalışma arkadaşlarımın refah düzeyi yükselecek, Kemalpaşa’da taban ücret 30 bin olacak dedim. Elimizden geldiği kadar sizleri enflasyon altında ezdirmemeye çalıştık. İşçinin, emekçinin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. İmzaladığımız protokolün herkese hayırlı olmasını diliyor, hakkınızı helal edin istiyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.’’ dedi.

M G 0398

COŞKULU KUTLAMA

Protokolün imzalanması ile birlikte belediye personeli, Kemalpaşa Belediye Binası önünde toplanarak şarkılar ve halaylar eşliğinde kutlama yaptı. Törende konuşma gerçekleştiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’yı işçiler; pankart, slogan ve alkışlarla karşılayarak teşekkürlerini ve sevgilerini ilettiler.