Karşıyaka Belediyesi, geleneksel hale getirdiği “Sokak Senin” etkinliklerini bu yıl Cumhuriyet Mahallesi’nden başlattı. 6625 Sokak’ta düzenlenen buluşmada geleneksel çocuk oyunları, dans gösterisi, spor aktiviteleri, tohum dikimi, köpük gösterisi, yüz boyama, takı ve geri dönüşüm atölyesi gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Geri dönüşüm temalı bilgilendirici bir tiyatro gösterisi sergilendi. Yeni bebek sahibi olan ailelere rehberlik ederek sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlamayı amaçlayan Karşıyaka95 Projesi’ne ilişkin bilgilendirmeler yapıldı.

Şenlik havasında geçen buluşmaya katılan onlarca çocuk ve mahalle sakini, hep birlikte eğlenceli saatler geçirdi. Gelecek hafta da Zübeyde Hanım Mahallesi’nde düzenlenmesi planlanan etkinliğin program bilgileri, Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.  

01-1

Torbalı’da yüzme öğrenen öğrenciler sertifikalarını aldı Torbalı’da yüzme öğrenen öğrenciler sertifikalarını aldı

KENT YAŞAMI RENKLENİYOR

Buluşmaya katılan tüm mahalle sakinlerine teşekkür eden Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “En sevilen etkinliklerimizden biri olan Sokak Senin, Cumhuriyet Mahallesi’nde sezona çok güzel bir başlangıç yaptı. Unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarıyla, atölyelerle, spor ve sanat aktiviteleriyle hem eğlendik hem de bir arada olmanın keyfini yaşadık. Her hafta çarşamba günleri farklı mahallelerde renkli sokak kültürünü doyasıya yaşamaya, kent yaşamına renk katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.