Tugay orman işçisi Serkan Topkaya'nın cenazesine katıldı Tugay orman işçisi Serkan Topkaya'nın cenazesine katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın, Karşıyaka’yı emanet ettiği Belediye Başkanı Yıldız Ünsal döneminde de mali sorunlar yeniden devam etti.

Sendikanın görüştüğü işçiler yeni dönemde maaşlar konusundaki şikâyetlerini ilgili şube yönetimlerine bildirdi.

Personel A.Ş bünyesinde çalışan işçilerin hesaplarına Nisan ayı maaşlarından 5 bin TL ile 7 bin TL arasında değişen bir para yatırıldı. Geriye kalan ödemeler için bir takvim belirlenmezken mali durumdaki sorunun altı çizildi. İşçilerin 25 bin TL’lik daha alacağı bulunuyor.

KENT AŞ’YE PARA YOK
Karşıyaka Belediyesi’nde saha ve büro personelleri dahil çok sayıda kişinin görev aldığı Kent AŞ’deki çalışanların hesaplarına ise hiç para yatırılmadı. İşçiler henüz maaşlarını alamadı.

MEMURLAR 2 AY GERİDEN
Öte yandan memurların sendikal hakkı olan sosyal denge tazminatlarındaki ödenmeyen ay sayısı ikiye çıktı. Memurlar, maaşlarına ek olarak aldıkları sosyal dengeleri alamadı. Memurların da 30 bin TL’lik alacağı bulunuyor.

TAŞINMAZ ALIMI FORMÜLÜ
Karşıyaka Belediyesi'nin önceki dönem başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karşıyaka Belediyesi’nde yaşanan mali sorunu çözmek için taşınmaz alımı formülü geliştirmişti.  Mavişehir'de bulunan ve Tugay döneminde TOKİ'nin yaptığı ihaleden 24 milyon TL'ye satın alınan belediye hizmet alanı statüsündeki arazinin büyükşehir belediyesi meclisinden yetki alındı. Arazinin satın alınmasıyla darboğaz yaşayan Karşıyaka Belediyesi'ne kaynak aktarımı sağlanmış olacak.