Karşıyaka Belediyesi her yıl Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği ‘Zübeyde Hanım Koşusu’nu 12 Mayıs Pazar günü, 35’inci kez gerçekleştirecek. Başvuruları saatler içerisinde dolan koşuda, 10 ile 85 yaş arası 1500 kayıtlı katılımcı yer alacak.

TRAFİK KAPANACAK

Koşu sebebiyle Anayasa Meydanı’ndan başlayarak Yunuslar Kavşağı’na kadar olan sahil şeridi, Girne Bulvarı ve Atatürk Bulvarı; Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nda son bulacak şekilde, saat 08.30 ile 09.50 arasında trafiğe kapalı olacak. 4 kilometrelik parkurda gerçekleşecek koşuda sıralama, genel klasman ve yaş kategorilerinde yapılacak. Çip sistemi sayesinde sonuçlar elektronik ortamda anlık olarak görülebilecek. Organizasyon sonunda düzenlenecek ödül töreninde dereceye girenlere kupa takdim edilecek. Ayrıca tüm koşuculara anı madalyası verilecek.

Karşıyaka’da yüzlerce çöp konteyneri tek tek ilaçlanıyor Karşıyaka’da yüzlerce çöp konteyneri tek tek ilaçlanıyor

EN ANLAMLI ETKİNLİK

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı emanet ettiği Karşıyaka’da, Türkiye’nin en anlamlı Anneler Günü etkinliklerinden birini gerçekleştireceklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, “Anneler Günü’nü en değerli emanetimizin huzurunda kutlayacak, Atamızı ve Zübeyde Annemizi bir kez daha sonsuz minnetle anacağız. Kayıtlı katılımcılarımızın yanı sıra yurttaşlarımızı da koşumuzu ve ödül törenimizi izlemeye, heyecanımıza ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.