Karabağlar Belediye Meclisi'nin temmuz ayı toplantısı, Başkan Kınay yönetiminde gerçekleştirildi. Başkan Kınay toplantının açılışında, belediye çalışmalarıyla ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi ve son günlerde yaşadığımız acı olaylara değindi. Orman yangınları ve Torbalı’daki patlama gibi felaketlerde canlarımızı yitirdiğimizi vurgulayan Başkan Kınay, “Bu tür acıların bir daha yaşanmaması sorumluların ortaya çıkarılması için hep birlikte, dayanışmayla mücadele edeceğiz. Bir kez daha kayıplarımızı anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.


Karabağlar Meclisinde Madımak Anması (5)
Sahada olmayı sürdürüyor

Göreve geldiği günden bu yana sahada olmaya devam ettiğini, muhtarlarla düzenli toplantılar gerçekleştirildiğini belirten Başkan Kınay, asfaltlama, parkların düzenlenmesi, parke, kent mobilyaları üretimi, temizlik, kültür sanat faaliyetlerinin artarak sürdüğünü vurguladı.

Karabağlar Meclisinde Madımak Anması (3)

“Belediyemiz üniversiteden yana iyi niyet ortaya koymuştur”

Konak Belediyesi'nden sokak köpeği açıklaması! Konak Belediyesi'nden sokak köpeği açıklaması!

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde, 38 hektarı İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne ayrılan, 42 hektarına ise TOKİ’nin konut yapmak istediği 80 hektarlık alan konusu gündeme geldi. Süreçle ilgili meclis üyelerine ayrıntılı bilgi veren Başkan Kınay, şunları söyledi:
“Geçmişine baktığımızda, burası bir Hazine arazisi. Planlarda kullanımı orman, yeşil alan, belediye hizmet alanı, mezarlık, yol ve benzeri alan olarak tanımlanıyor. Yapılan değişiklikle aslında belediyeye verilmesi gereken alanın, TOKİ’ye devriyle ilgili bir süreç başlıyor. 2017’de beri devam eden bir süreçten bahsediyoruz. Bu noktada Karabağlar Belediyemizin, İzmir Büyükşehir Belediyemizin bu planlar ve uygulamalarla ilgili o tarihten bu yana yaptığı itirazlar ve değerlendirmelerde, Karabağlar ilçesinin planlaması, gelişimi, kentsel gelişim alanı, bu gelişim alanındaki yapılacak çalışmalarla Karabağlar halkının kazanacağı, kamunun kazanacağı sosyal ve diğer faydalarla ilgili değerlendirmeler noktasındaki itirazları mahkemelere sunulmuştur. Bu itirazlar mahkemeler tarafından değerlendirildiğinde belediyemiz pek çok defa haklı bulunmuş. Planlar yetersiz bulunmuş ve iptal edilmiştir. Karabağlar’ın geleceği için ve İzmir açısından da katkı sağlayacağı gerekçesiyle belediyemiz, kendi ihtiyaçları için gerekli hizmet alanından ya da mezarlık alanından feragat ederek, daha büyük bir kamu yararı olan üniversiteden yana iyi niyet ortaya koymuştur.”


Karabağlar Meclisinde Madımak Anması (2)
Madımak hala yanıyor

Toplantının sonunda Başkan Kınay, 2 Temmuz 1993'te yaşanan Sivas Katliamı'nın 31. yılı dolayısıyla bir açıklama yaptı. Kınay, açıklamasında 35 kişinin hayatını kaybettiği bu olayın hala unutulmadığını ve unutulmayacağını belirtti. Katliamın aydınlarımıza, umudumuza ve insanlığımıza yönelik bir saldırı olduğunu vurgulayan Başkan Kınay, insanlık suçlarının zaman aşımına uğramayacağını ifade ederek, “Madımak hala yanıyor” dedi. Başkan Kınay, karanlığa, cehalete ve zorbalığa karşı aydınlığı, özgürlüğü ve umudu savunacaklarını ve bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirtti.