Bir dizi ziyarette bulunmak üzere kente gelen Ticaret Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) iş birliğiyle düzenlenen ‘İzmir İş Dünyası Toplantısı’na katıldı.

Gezi Parkı davasında karar çıktı Gezi Parkı davasında karar çıktı

İzmir Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Bakan Bolat’ın yanı sıra İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, milletvekilleri, siyasi parti ve sektör temsilcileri katıldı. 

Önemli zirve protokol kriziyle başladı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen zirve öncesinde İZTO Başkanı Mahmut Özgener, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ve İTB Başkanı Işınsu Kestelli Bakan Bolat'ın yanında kendileri için ayrılan yerlere İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu, ekibi ve Bakan Bolat'ın ekibinden isimler oturunca ayakta kaldı.

Duruma tepki gösteren oda başkanları, toplantıyı salonun en kenarında yer alan sandalyelere oturarak takip etti.