İzmir Büyükşehir Belediyesi, körfezdeki koku sorununu gidermek için 'Yaşayan Körfez' projesi kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Narlıdere'de bulunan arıtma tesisinin kapasite artışı için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na Çevresel Etki Değerlendirmesi başvurusunda bulunmasının ardından proje için ÇED süreci başladı.

475 MİLYONLUK PROJE HALKIN KANTARINA ÇIKACAK

Denizlerde yaşanan fırtına İzmir'de balık fiyatlarını etkiledi Denizlerde yaşanan fırtına İzmir'de balık fiyatlarını etkiledi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından projenin halkın kantarına çıkacağı tarih duyuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 475 milyon 678 bin TL’ye mal olması beklenen Güneybatı Atıksu Arıtma Tesisi'nin kapasite artışı projesi 30 Kasım 2023'te halkın kantarına çıkacak.

YAŞAYAN KÖRFEZ VİZYONUYLA UYUMLU

Bu proje ile İzmir'in çevre ve atıksu yönetiminde önemli bir adım atılması ve körfezin daha temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması hedefleniyor. İZSU'nun çevre dostu bu adımı, İzmir'in yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan 'Yaşayan Körfez' vizyonuyla uyumlu bir şekilde gerçekleşiyor.