CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gazeteci İsmail Saymaz’a verdiği röportajda yerel seçim sürecinde adayların belirlenmesi kriterleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Özel açıklamalarında şunları söyledi:

Yerel seçimde bazı adayları Kılıçdaroğlu ilan etmişti. Şim­di ne olacak?

Hem genel başkan ilan ettiği için hem de İstanbul, Ankara, Aydın belediye başkanları popülariteleri ve anketlerde yüksek destekleri olan kişiler olduğu için PM'de oyu­mu onlardan yana kullanacağım. Yeniden aday olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Yerel seçimde stratejiniz ne olacak?

Veriye ve ölçme değerlendir­meye dayalı, bilimsel ve objektif kriterler olacak. Doğru yerde, doğ­ru adayı, doğru şekilde ilan etmek seçimin yüzde 51'i. Bunun peşin­den koşacağız. Eş, dost, arkadaş asla olmayacak. Asla hiçbir başkan değişim karşıtı diye cezalandırıl­mayacak. Hiçbiri değişimci diye ödüllendirilmeyecek.

Aliağa’nın Başarılı Belediye Başkanı Acar, Adaylık Başvurusunu Yaptı Aliağa’nın Başarılı Belediye Başkanı Acar, Adaylık Başvurusunu Yaptı

Mevcut başkanlarından her­hangi biriyle devam etmeme eğiliminiz var mı?

Bazıları ile ilgili sahadan çok şikayet geliyor. Anket yapacağız. Birden çok güvenilir anketle… Halk memnunsa devam edecekler, değil­se değişecek. 11 belediyeden 2-3 tanesinden şikayet geliyor. Ölçme değerlendirme yapacağız.