Eyüp Kaykaç: Karaburun'u koruyarak geleceğe taşıyacağız Eyüp Kaykaç: Karaburun'u koruyarak geleceğe taşıyacağız

Aşırı yağışlarda meydana gelebilecek su baskını ve taşkınlara karşı önlemlerini sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, meteorolojik uyarılar sebebiyle rutin çalışmalarını yoğunlaştırdı. Pek çok ilçede İZSU ekipleri tarafından kanal temizliği yapıldı, kanalları tıkayan malzemeler toplanarak su akışı sağlandı.
 
Kanallar periyodik olarak temizleniyor

Karabağlar Bahar Mahallesi 2969 Sokak'ta devam eden kanal temizliği ile ilgili konuşan Kanalizasyon Dairesi Başkanı Barış Koç, "Kanalların içerisi zamanla malzeme doluyor. Tıkanıklığa sebep olduğu zaman kanalları açma işlemi uyguluyoruz. Burada da kanal hatları dolmaya başlamıştı. Yaptığımız çalışma ile suyun akışını sağladık. Bu çalışmalarımızla kanalların taşmasının önüne geçiyoruz" dedi.
 
Su baskınlarının önüne geçiliyor
Balçova Çetin Emeç Mahallesi Dere Sokak'ta temizlik çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Koç;  "Yağmurla beraber gelen taş, toprak ve insan kaynaklı peçete, ıslak mendil gibi malzemeleri kanallarımız dolmadan temizlemeye çalışıyoruz. Gün içerisinde rutin olarak temizlik yapsak da yağışlı havalarda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. " diye konuştu.
 
İZSU ekipleri, 30 ilçede ALO 185 aracılığıyla vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler doğrultusunda da olumsuz durumlara anında müdahale ediyor.