Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Resmi Gazete'de yayımlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararıyla, vatandaşların adalet hizmetlerine erişmesinin kolaylaştırılmasının amaçlandığını açıkladı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yargının etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması, mahkemelerde ihtisaslaşmanın sağlanması ve vatandaşlarımızın adalet hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Bakan Tunç paylaşımında, Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından alınan ve Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre yeni faaliyete başlayan Denizli Bölge Adliye Mahkemesinin yargı çevresinin Denizli, Muğla ve Uşak; Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesinin yargı çevresinin Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale olarak belirlendiğini bildirdi.

Ağır Ceza Mahkemeleri yönünden Seydikemer Adliyesinin, Fethiye Ağır Ceza Mahkemelerinin yargı çevresine dahil edildiğini bildiren Tunç, yeni kurulan ağır ceza mahkemeleri, infaz hakimlikleri, iş mahkemeleri, tüketici mahkemeleri, asliye ticaret mahkemeleri ve kadastro mahkemelerinin yargı çevrelerinin de aldıkları karar doğrultusunda belirlendiğini söyledi.

İZMİR'E 2 YENİ AĞIR CEZA MAHKEMESİ

15 Temmuz şehitleri İzmir'de dualarla anıldı 15 Temmuz şehitleri İzmir'de dualarla anıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre İzmir'in iki ilçesinde de yeni ağır ceza mahkemeleri faaliyete geçmiş oldu. Çeşme ve Torbalı ilçeleri İzmir Ağır Ceza yargı alanından çıkarılarak ilçe ağır ceza mahkemelerine bağlandı.