Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi İzmir Metro AŞ işçilerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için Halkapınar tramvay durağı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın metnini Demiryol-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamdullah Giral okudu.

Giral, 24 yıldır İzmir halkına hizmet veren Metro AŞ işçilerinin insanca yaşama ve iş güvencesi istediklerini dile getirerek, “Son imzaladığımız toplu sözleşmemizde haklarımızı almak için yaptığımız yasal grevden sonra Metro AŞ yönetimi intikam alma duygusuyla çalışanlara kin ve nefretle zulüm yapmaktadır” dedi.

Başkan Kınay’dan kesim yerlerine ziyaret Başkan Kınay’dan kesim yerlerine ziyaret

“İŞÇİLERİN SESİNE KULAK VERİN”

Metro AŞ yönetimine seslenen Giral, baskı, mobbing ve işten atma tehditlerinden vazgeçmeleri gerektiğini söyledi. Metro AŞ yönetiminin bütün bu isteklere karşılık olarak zıt bir tavır gösterdiğini söyleyen Giral, “Alnımızın teri hak edişlerimizi ödeyin dedik; hakkınız değil dediniz, eksik ödediniz” dedi.

“İŞTEN ATILANLARIN HESABINI SORMAK BOYNUMUZUN BORCU”

Yetkililere seslenen Giral “Yemekteki suyumuzu bile kesenlerden, kötü, kalitesiz, içinden çeşitli cisimler çıkan yemekleri bizlere layık görenlerden, baskı, zulüm, mobbing yapanlardan bunların hesabını sormak boynumuzun borcudur. Sahada iş barışı bozuldu, adalet bozuldu, en ufak hatamızda bile işten atılırız korkusuyla çalışmak istemiyoruz artık” dedi. Giral “İşten atılan işçilerin hesabını sormak boynumuzun borcudur” diye ekledi.