AK Parti, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik aday kadrolarını tamamlıyor. Bir yandan adaylarını açıklayan parti yönetimi diğer taraftan da yerel seçim manifestosunu vatandaşa sunacak. Türkiye Yüzyılı için gerçek belediyecilik ismiyle hazırlanan AK Parti'nin seçim beyannamesi 30 Ocak'ta Ankara'da açıklanacak. 2 aşamalı olarak planlanan il aday tanıtım toplantısı gerçekleşti. 7 Ocak'ta İstanbul'da düzenlenen ilk program ile 26 il adayını açıklayan parti, 18 Ocak'ta da geriye kalan 48 il adayını ilan etti.

"KISA SÜREDE BİTECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ATO'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında, "Kimi şehirlere bizzat giderek, kimi şehirlerimizde ise genel başkan yardımcılarımızı göndererek, ilçe adaylarımızın tanıtımını da kısa sürede tamamlayacağız" ifadelerini kullanmıştı.

TİTİZ ÇALIŞMA YAPILDI

Bu kapsamda Yalova ve İstanbul'un ilçe belediye başkan adaylarını Başkan Erdoğan bizzat açıkladı. Genel merkezde ilçe adayları için kapsamlı çalışma yapıldı. Mevcut başkanların 5 yıllık karnesi masaya yatırıldı. Vatandaşın memnuniyet anketleri göz önüne alındı, teşkilatın görüşlerine de yer verildi. Milletvekillerinin de kanaatleri değerlendirilerek, koordinatör vekillerin değerlendirmeleri de baz alınarak titiz bir çalışma yapıldı.

Tugay ve Güç Aliağa'da vatandaşlarla buluştu Tugay ve Güç Aliağa'da vatandaşlarla buluştu

Özellikle Ankara'da bazı ilçe adaylarının başka ilçelerde görevlendirilmesi gündeme geldi. Gözler Ankara ve İzmir'in ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi. İzmir ve Ankara'nın ilçe adaylarının ne zaman kamuoyu ile paylaşılacağı önümüzdeki günlerde ilan edilecek. İki metropol şehir için özel ilçe tanıtım toplantısı gerçekleştirilecek.(YENİ ASIR )