Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun TV 100 yayınında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik iddiaları tartışılırken, CHP PM Üyesi ve İzmir Miletvekili Yüksel Taşkın Tanrıkulu'na destek açıklamasında bulunumştu. 

Taşkın, sosyal medya hesabından "Sezgin Tanrıkulu kimseye hakaret etmeden eleştirilerde bulundu. Onu hedef alan samimiyetsiz linç kültürü ise iktidar trollerinin eseridir. Bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatının Erdoğan'ı bir davada savunurken dediği gibi, 'İfade özgürlüğü bazılarına şok edici gelen söylemleri de kapsar” ifadelerini kullanmıştı.

Özgür Özel'den eylem çağrısı: Saat 21.00'de ışıkları açın, kapatın Özgür Özel'den eylem çağrısı: Saat 21.00'de ışıkları açın, kapatın

Taşkın'ın destek açıklamasına İzmir kamuoyundan tepkiler gelmeye devam ediyor. 

Son olarak, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı, İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Prof Dr. Ümit Özlale de sosyal medya hesabı X'ten (Twitter) Yüksel Taşkın'ın açıklamasına sert tepki gösterdi.

İYİ Partili Özlale, Taşkın'ın açıklamasını alıntılayıp, "İzmir'i temsil etmek için seçilen bu vekilin (!) Şanlı Türk Ordusu'na dil uzatanları savunması kabul edilebilir değildir. İzmir halkını mecliste bu kişinin temsil etmesi utanç vericidir." dedi.