Ümit Özlale İyi Parti’den istifa etti Ümit Özlale İyi Parti’den istifa etti

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçim sonuçları sonrası sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. CHP ve Cemil Tugay'ı tebrikeden Özalale'nin açıklaması şöyle; 

"İlk önce bu yerel seçimlerden galibiyetle çıkan partileri ve adayları canı gönülden kutluyorum. Muhalefetin 2019 seçimlerine oranla daha fazla il ve ilçede başarı kazanması ülkemiz adına sevindiricidir. Şu an İzmir’de bu satırları yazarken, onlarca arkadaşım da oylarımıza sahip çıkmak adına çabalıyor. Unutmamak gerekir ki bugün jet hızıyla istifaya davet edilen Genel Başkanımız, bir çok değerli insanı siyasete kazandırmak için en çok çabalayan liderdi.

Üstelik ortada bir başarısızlık varsa burada hepimizin bir sorumluluğu var. Seçimlere bütün illerde kendi adaylarımız ile girmek parti üst yönetiminin ortak kararıydı. Evet, değişmeliyiz ve kendimizi geliştirmeliyiz. Tüm geçmiş kararlarımızı sorgulamalı ve yeni bir umut olabilmek adına en doğru yolu bulmalıyız. Bunu ancak bu partiyi var edenlere gereken saygıyı koruyarak gerçekleştirebiliriz.

Ve daha da önemlisi: Bunu iyi günde de kötü günde de sahaya çıkıp çalışan fedakar insanlarla başarabiliriz. Bir damla ter bile dökmeden konforlu siyaset alanımızda mesajlar paylaşarak halkın umudu olamayız.

Saygılarımla

Sdafsdaf