AK Partili Dağ, tarım vaatlerini açıkladı AK Partili Dağ, tarım vaatlerini açıkladı

Türkiye 31 Mart Pazar günü mahalli idarelerini belirlemek için sandık başına gidecek.

Siyaset yüzünü seçimlere çevirirken, partilerde aday belirleme sürecinde de son düzlüğe girildi.

Geride kalan yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin ardından yerel seçimler için 81 ilde aday çıkarma kararı alan İYİ Parti de İzmir listesini sonlandırmaya hazırlanıyor.

İzmir Milletvekili Ümit Özlale’yi Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösteren ve kentte 12 ilçede adaylarını açıklayan İYİ Parti’de süreç gelecek hafta sonlanacak.

İYİ Parti’de bir metropol ilçenin adayı daha belli olurken, kalan adayların tamamı yeni haftada yapılacak grup toplantısında vitrine çıkacak.

BUCA ADAYI NEZİR!

İYİ Parti Buca’da eski bir CHP’li isimle sandığa gidecek. Partinin Buca adayı 2019 yerel seçim sürece CHP tarafından adaylığı açıklandıktan sonra değiştirilen, bu dönemde de yeniden başvuru yapmasına rağmen CHP tarafından aday gösterilmeyen Suat Nezir oldu. CHP ile yollarını ayıran Suat Nezir İYİ Parti’nin Buca Belediye Başkan Adayı olarak bugün il binasında yapılacak toplantıyla kamuoyuna tanıtılacak.

AKŞENER AÇIKLAYACAK

Öte yandan kalan 17 ilçenin adayı ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından yeni haftada yapılacak grup toplantısında kürsüye çağırılarak tek tek açıklanacak.