İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştiraki şirketler olan İZENERJİ ve İZDOĞA işçileri işten çıkarıldıkları için eyleme geçmişlerdi. İşçiler son olarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İzmir ziyaretinde Özel ile bir araya gelmiş ve taleplerini genel başkana anlatmışlardı.

İşçiler bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ile İzmir Sanat’ta bulunan Başkanlık Ofisi’nde bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdiler.

‘ARA ÇÖZÜMLER ÜRETEBİLECEĞİMİZİ SÖYLEDİM’
Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Tugay, “Arkadaşlarımızla güzel bir görüşme oldu. Onlar kendilerini ifade ettiler, ben kendimi ifade ettim. Bazı ara çözümler üretebileceğimizi ve biraz zaman geçtikten sonra onların tekrar değerlendirebileceğini söyledim. Aralarında bir daha görüşecekler, bayramdan önce tekrar konuşacağız” dedi.

‘ARKADAŞLARIMIZIN ANLAYIŞLI OLMASI GEREKİYOR’
Tugay, işçileri anlayışlı olmaya davet ederek, “Yaşadığımız durumu değiştirmeye çalışıyoruz hep beraber. Belediyenin de aynı durumda olması lazım, arkadaşlarımızın da anlayışı ve bazı şeylerin yeniden değerlendirmesi gerekiyor. Çok temiz ve düzgün insanlar, hepsini seviyorum. Umarım hep beraber atlatacağız” ifadelerini kullandı.

2 AY ZAMAN İSTEDİ 

Karşıyaka’da tiyatronun yeni yıldızları yetişecek Karşıyaka’da tiyatronun yeni yıldızları yetişecek

Görüşmenin olumlu geçtiğini aktaran işçi temsilcileri ise, bir sonuç çıkmadığını belirtti. Tugay'ın 2 aylık bir zaman istediğini dile getiren temsilciler, "2 ayın sonucunda belli olacakmış. İlaçlama personeline ihtiyacı olacakmış. Çok da umutlu değiliz" dedi.