Özgür Özel, Esad ile görüşecek Özgür Özel, Esad ile görüşecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Gittiği yerlerde projelerini ve kendisini anlatan İrfan Önal’a, Bayraklılı vatandaşlar ilgi gösteriyor.

Seçim ofislerinin açılışlarının coşkuyla devam ettiği Bayraklı’da son olarak Alparslan Mahallesi’nde seçim ofisi açıldı. Coşkulu kalabalığa seslenen CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, “Değerli Cumhuriyet Halk Partisi ailem, hizmet yarışı noktasında çıkmış olduğumuz bu yolda kentsel dönüşüm birinci önceliğimizdi. Şimdi yanı başımızda 75. Yıl mahallesi. Orda ki vatandaşlarımızın konutları var ama evlerine gelecek yolları yok. Bayraklımız birçok mahallesiyle, birçok dezavantajlı mahallesiyle dönüşüm bekleyen, mağduriyetlerin biriktiği yer.  2009 yılında AKP buranın ilçe sınırlarını belirlerken ilk haksızlığı bize o zaman yaptı. 75. Yıl mahallesindeki vatandaşlarımızın evlerine çıkabilecek yolları yok” diye konuştu.

‘SÖZ VERİYORUM’

Önal, “Ben göreve geldiğim andan itibaren söz veriyorum, kentsel dönüşüm noktasında, vatandaşlarımızın tepkisi alınarak yer yer anlaşmalarına bağlı olarak parsel, daha büyük uzlaşmalarla ada bazında dönüşümleri hayata geçireceğiz. Bütün bunları yaparken şunların sözünü veriyorum; Hiçbir kimseye sizleri muhtaç etmeden belediye olarak bu süreçlerin maliyetlerini bizler üstleneceğiz. Daha yaşanabilir bir kenti sizlerin destekleriyle hep birlikte kuracağız. Bunu kendi çocuklarımıza değil, 2060’lara 70’lere, torunlarımıza miras bırakacağımız bir kent olarak oluşturacağız. Ben bunun sözünü size veriyorum” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU

Güzel günlerin yakın olduğuna vurgu yapan CHP’li İrfan Önal, “Sosyal belediyecilik noktasında da yine talebi olan vatandaşlarımızın yanında olacağız. Yani komşumuz aç iken biz tok yatmayacağız. Belediyenin imkanları doğrultusunda yine vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde olacağız. Yaşlılarımızın da yanında olacağız. Gezici bir mobil ekibimizle hizmetin ne olduğuna bakmaksızın, talebin ne olduğu ölçütünde kişisel bakımından, imkanlarımız doğrultusunda yanlarında olacağız. Güzel günler çok yakın. İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı sürecek. Yapacağımız hizmetlerle çok yakında, ilk seçimde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, halkın iktidarı da gelecek. Ben bu doğrultuda üstüme ne düşüyorsa, bu görev bilinci ve sorumlulukla davranacağımın sözünü veriyorum. Bu coşkuyla inanıyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi burada oy rekoru kıracak. Hem Bayraklımız da hem partimiz olarak 30 ilçemizde iktidarı göğüsleyeceğiz. Ve buradan yapacağımız hizmetlerle ilk seçimde de iktidarı alacağız” diye konuştu.

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin ise, “Böyle güçlü örgütümüz olduktan sonra bizim sesimizi mikrofon değil, iktidar dahi kısamaz. Zor zamanlardan geçiyoruz. Karşımızda sadece 22 yıllık bir iktidar yok, kin ve nefretle bugüne kadar büyümüş bir güruh var. Cumhuriyet Halk Partililer oldukça bizim asla belimiz yere gelmez” dedi.