İnşaat sektöründe yaşanan kriz kamu ihalelerini de etkiliyor.

Türkiye’nin tek belediye hastanesi olan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait Eşrefpaşa Hastanesi’nde yapılacak ek hizmet binasının inşaat ihalesinde yeni bir gelişme yaşandı. İhaleye herhangi bir firmanın teklif vermediği bildirildi.

30 Ekim 2020 tarihindeki depremden sonra hastanenin neredeyse üçte ikilik kapasitesini oluşturan binalar dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılmıştı.

Sağlık Bakanlığı’ndan inşaat için 1 Ağustos 2024’e kadar izin alındığı öğrenildi. Bu tarihe kadar 2.5 ay içinde yeni bir ihale sürecinin başlatılıp sonuçlandırılmasının ve temel atma sürecine getirilmesinin mümkün olamayacağı belirtildi. Bu sorunun 31 Mart 2024'te İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlık görevine seçilen Cemil Tugay’ın ilk önemli sınavı olacağı vurgulandı.

Çiğli Belediyesi Türkçe Okuma Yazma Kursu sona erdi Çiğli Belediyesi Türkçe Okuma Yazma Kursu sona erdi

DEPREMDE ZARAR GÖRDÜ
Eşrefpaşa Hastanesi’nde 30 Ekim 2020’deki İzmir depreminde çocuk, yeni doğan ve kadın doğum servisiyle doğumhaneler ile acil servislerin olduğu binalar kullanılmaz duruma gelmişti. Bu birimler geçici olarak kapatılmıştı. Hastanenin tam kapasiteyle İzmirlilere hizmet vermesi için iki katı bdorum olmak üzere toplam 7 katlı yeni bina inşaatı için ihaleye çıkalma kararı alındı. Yapılması planlanan 11000 metrekarelik yeni binada 6 ameliyathane, acil servis, acil röntgen, acil laboratuvar, ameliyat odası, yeni doğan yoğun bakım ve normal yoğun bakım, kadın doğum ve çocuk servisleri ile 34 hasta odası olacağı belirtiliyor. (Egeli Gazete)