Güne Selvili Mahallesi gençlik buluşması ile başlayan Kınay, burada mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Mahalle sakinlerine keyifli pazar günleri dileyen Kınay, “Bizler Karabağlar’ı güneşli Pazar günleri gibi yaşamak istiyoruz. Hep beraber, tıpkı bugün burada olduğumuz gibi parklarımızda, meydanlarımızda, sokaklarda olacağımız, ailelerimizle olacağımız, erkek, kadın, genç, yaşlı, zengin, fakir ayrımı olmadan, nereden geldiğimiz, kim olduğumuza hiç bakmadan hep beraber sohbet edeceğimiz alanlarımız, sofralarımız olsun, güzel sohbetlerimiz olsun, Karabağlar bizim evimiz olsun. Hepimiz Karabağlarlıyız demekten gurur duyalım” dedi.

Helil Kınay’a mektup yazdı

Selvili Mahallesi’ndeki buluşmanın ardından Vatan Mahallesi seçim ofisi açılışına katılan Kınay, burada ilçe örgütüyle bir araya geldi. Buluşmaya Başkan Adayı Kınay’a mektup yazan 11 yaşındaki Doruk Gürpınar damga vurdu. Kınay’dan belediye başkanı olduktan sonra spor ve oyun alanı isteyen Doruk, seçim için de Kınay’a başarılar diledi. Yazdığı mektup için Doruk’a teşekkür eden Kınay, “Türkiye’nin geleceği bizim çocuklarımız. Doruk da onlardan biri. Biz kendimiz için değil, bu çocuklar için mücadele ediyoruz” dedi.

Özel meclis kurulacak

Vatan Mahallesi seçim ofisi açılışının ardından Kınay, Bizim Özürlüler Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Dernek üyelerinin sorunlarını dinleyen Kınay, Karabağlar’ı özel gereksinimli vatandaşlar için daha yaşanılabilir bir hale dönüştüreceklerini söyledi. Aynı zamanda özel gereksinimli vatandaşlar için bir meclis kurulacağını belirten Kınay, aylık periyotlarla gerçekleşecek toplantılarla Karabağlar’daki sorunların hızlıca tespit edilerek çözüme kavuşması için çalışacaklarını ifade etti.

Yıllardır kentlerimiz için mücadele ettim

Bizim Özürlüler Derneği üyeleri ile buluşmasının ardından Başkan Adayı Kınay, Yenitepe Sitesi sakinleri ile buluştu. Mahalle hakkındaki sorunları dinleyen Kınay, bu sorunların çözümü için mücadele edeceklerini belirterek “Yıllardır kentlerimiz için mücadele ettim, ülkemiz için mücadele ettim. Hepimizin hakkı olan Atatürk’ün Türkiye’sinde aslında eşit, adil, özgür, çağdaş, laik, her vatandaşının aynı hizmeti almaya, aynı sözü söylemeye, kendi sözlerini büyütmeye hakkı olduğu ve ‘egemenlik milletindir’ denen meclisimizde aslında sesimizi, sözümüzü, aktaracak yönetim mekanizmaları aracılığıyla bu sözümüzü büyüteceğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nde ben de o vatandaşlık haklarına sahip birisi olarak bugüne kadar aldığım eğitimlerle, yaptığım çalışmalarla karşınızda belediye başkan adayı olarak buradayım” dedi.

Karabağlar’da İzmir’deki seçimin en güzel 100 metresini koşacağız

Yenitepe Sitesi sakinleri ile gerçekleşen buluşmanın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ile birlikte Eskiizmir Seçim Ofisi’nin açılışına katılan Kınay, “Buradaki her birinizle, her birinizin gözlerindeki umutla, her birinizin ellerindeki dayanışmayla tıpkı beni Karabağlar’da belediye başkanı yapacağı gibi, bir kadını, bir genci, Karabağlar’ın tüm gençlerini, tüm aydınlık yüzlerini belediye başkanı yapacağı gibi Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay’ı da İzmir’de; eğer bir koşu yapacaksak, en güzel koşuysa devrim, biz Karabağlar’da İzmir’deki seçimin en güzel 100 metresini koşacağız. Biz Karabağlar İttifakı’nı Türkiye’ye taşıyanlar olacağız” dedi.

AK Partili Başdaş, Konak’ın taşınmazlarını hukuka taşıdı AK Partili Başdaş, Konak’ın taşınmazlarını hukuka taşıdı

Yalanınız, dolanınız, şatafatınız hepsi sizinle sandığa gömülecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ise aynı gün İzmir’de gerçekleşen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine dikkat çekerek, “Bugün AK Parti’nin genel başkanı İzmir’de miting yapmış. Görüntüleri gördüm. Çok az rağbet olmuş. Saat 12.30'da konuşma varmış. Kimse gitmediği diye saat 14.00'e almışlar. O sırada Aydın’dan Manisa’dan adam toplamaya çalışmışlar. 31 Mart'ta, diplomaları elinde olan genç insanların neden iş bulamadığını, yüzde ikilik kesim zengin olurken geri kalanı neden fakir anlayacaksınız. Yalanınız, dolanınız şatafatınız hepsi sizinle sandığa gömülecek. Biz artık Türkiye’nin uyanmasını istiyoruz. İnsanlar sosyal yardıma muhtaç olmasın diye çalışacağız” dedi.

Bizler bu ülkenin gerçek sahipleriyiz

Eskiizmir Seçim Ofisi açılışının ardından Kınay, İzmir Milletvekili Murat Bakan ve ilçe örgütünün katılımıyla birlikte Günaltay Mahallesi’ndeki yeni seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Büyük bir coşku ile gerçekleşen açılışta Kınay, “Her birimiz yıllardır bu ülkenin her bir sokağında, her bir şehrinde, her bir mahallesinde tüm insanlarımız için, kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayırmadan, herkes için adaleti, herkes için emeği, herkes için hakkı ve hukuku, savunurken, sokak sokak, düşse de kalkarak, yorulsa da yanındakine el uzatarak, ilmek ilmek bu sokaklarda adımlarıyla beraber Cumhuriyet Halk Partisi’nin sözünü, desteğini, gücünü büyütmeye çalıştı. Karabağlar’da bu cümlelerimizi söylerken 23 yıllık iktidarın içinde her gün emeğimizin, ekmeğimizin, haklarımızın, özgürlüğümüzün, sözümüzü söyleme hakkımızın elimizden alınmaya çalışıldığı günlerden geçiyoruz. Bu ülkede bizler gibi aynı inancı taşıyan, aynı umudu taşıyan, biz diyen, beraberiz diyen, hak diyen, hukuk diyen bizler bu ülkenin gerçek sahipleriyiz” dedi.

Her ay toplantılar yapılacak

Sonrasında Uşak Eşme Takmak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve İzmir Muşlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne konuk olan Kınay, burada vatandaşlarla sohbet etti. Gelecek hafta yapılacak lansman toplantısı ile yapılacak projeler hakkında daha detaylı bilgilerin paylaşılacağını belirten Kınay, yaşanan sorunlara yönelik çözümler üretileceğini ve bu çözümler üretilirken ortak yönetimle birlikte, kurulacak komisyonlar eşliğinde sosyal belediyecilik anlayışı yürütüleceğini ifade etti. Her ay toplantılar yapılacağını belirten Kınay, daha güzel bir Karabağlar için 1 Nisan’dan itibaren çalışmaya başlayacaklarını belirtti.