CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Meclis'teki grubunda bir konuşma yaptı.

Özel konuşmasında 31 Mart seçimleri öncesinde Türkiye İttifakı'nı dile getirdiklerini belirterek, ittifakın genişlemeye devam ettiğini söyledi.

CHP lideri, "Türkiye İttifakı’na herkesi davet ettik, davet etmeye de devam edeceğiz. Türkiye İttifakı, aidiyeti ne olursa olsun bütün demokratlardan oluşuyor." dedi.

Özel daha sonra Eski Kalkınma Bakanı ve 25 ve 26’ncı dönem HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan'ın CHP'ye katıldığını açıkladı. Doğan'a rozetini Özel taktı.

Doğan, 2015'te HDP'den İzmir 2. bölge milletvekili olarak Meclis'e girdi. Kasım 2015'teki genel seçimleri öncesi kurulacak seçim hükümeti için Ahmet Davutoğlu kendisine bakanlık teklifi etti. Ardından 27 Ağustos 2015 tarihinde Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan hükümette yer aldı. 22 Eylül 2015 tarihinde hükûmette yer alan diğer HDP'li bakan Ali Haydar Konca ile birlikte görevinden istifa etti.

Müslüm Doğan kimdir?

Müslüm Doğan 15 Ekim 1959 tarihinde Sivas'ın Divriği ilçesinin Karakuzulu köyünde doğdu. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi'nde şehir planlamacılığı alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

AK Parti İzmir’de değişim zamanı: 5 ilçe başkanı değişecek mi? AK Parti İzmir’de değişim zamanı: 5 ilçe başkanı değişecek mi?

Sosyal Güvenlik Kurumu'nda da şube müdürü ve daire başkan vekilli olarak çalıştı. Bunun yanında Divriği Derneği Başkanlığı, Türk Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK Üyeliği ile Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Daha sonra siyasete atılarak Halkların Demokratik Partisi'nin kurulmasında büyük rol oynadı. 2015 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde de HDP'den İzmir milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi.

Kasım 2015'teki genel seçimleri öncesi kurulacak seçim hükümeti için dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu kendisine bakanlık teklifi etti. Ardından 27 Ağustos 2015 tarihinde Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan hükümette yer aldı. 22 Eylül 2015 tarihinde hükûmette yer alan diğer HDP'li bakan Ali Haydar Konca ile birlikte görevinden istifa etti.