BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ, “İNCE ELEYİP SIK DOKUDUK”
Meclisin açılışında söz alan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Bu planları ince eleyip sık dokuyarak meydana getirdiklerine dikkat çekti. Gümrükçü, “  Biz 4,5 yıl önce göreve geldik hep beraber bu planların yapılması için tüm partililer olarak bir irade ortaya koyduk. Ondan önceki 20 yılda Köyiçi Mahallesi’nin en büyük problemi binaların yenilenmemesi, içinde bulunmayan park, otopark gibi sosyal donatı alanlarının bu mahalleye kazandırılması için bizler planları yeniden ele aldık.  Bahçeler alanının da vatandaşın faydası için hem sosyal hem mekânsal hem de maddi olarak zenginleşmesi için bir talep vardı. Ben ilçe başkanıyken de  bu talep vardı, basın açıklamaları yürüyüşler oldu. Biz bunu seçim sürecinde çok tartıştık, 4 yıl önce ince eleyip  sık dokuduk, vatandaşın isteklerini doğru anlayarak, geçmiş mahkemelerdeki iptal gerekçelerini alarak, deprem riskinin de artmasıyla  vatandaşların cebinden bir para çıkmaması gibi ilkeleri belirledik ve bu planlar üzerinde çalıştık. Burada ’da Büyükşehirde de planlar oy birliği ile geçti. Daha sonra da yurttaşların onayına sunduk” ifadelerini kullandı.   

Başkan Gümrükçü açıklamalarını şöyle sürdürdü; 

“MAHALLE BAZLI EMSAL ARTIŞI İLK KEZ BİZ VERDİK”
Bir terzi gibi önce taslak alırsınız, ölçüleri alırsınız sonra giydirirsin giysi sahibi paçası bol, şurası dar der. Biz Çiğli’ye yakışan güzel bir süreç yürütmeye çalıştık. Geçen sene bir müteahhit grubu ile uğraştık, biz size şöyle kar ettiririz, şuradan şu kadar emsal alırız diyerek yurttaşımızı etkilemeye, manipüle etmeye çalışan bu müteahhitlere oy birliği ile karşı durduk. Biz vatandaşımızı müteahhit insafına bırakmadık. Bir müteahhit ve emlakçı yapısını hep beraber Köyiçi’nden çıkardı. Biz müteahhittin değil de vatandaşın yararına bir şey yapmak istedik. İkincisi müteahhittin karını değil vatandaşın cebinden çıkan parayı düşündük. İzmir’de ilçe belediyeleri arasında ilk mahalle bazlı olarak yüzde 30 emsal artış verdik. Ceplerinden 1 lira harcamadan, evlerini dönüştürecekleri bir plan yaptık.

“SİYASİ DOLANDIRICILIK”
Bir siyasi partinin başkanı, özellikle bilinçli bir şekilde ve bu işten ekmek yeme gayreti içinde olan başka bir yapı ile el ele verip, geliyor burada eylem yapıyor. Mahkeme yolu açık itiraz eden eder, mahkemeye giden gider. Yok, pazartesi mutlaka mahkemeye gidilmeli, asla böyle bir şey yok. Bir avukat hepinizden 10-20 bin lira mahkeme parası lazım asla bu böyle değil. 100’lerce kişiden vekalet parası toplayarak namusuyla onuruyla bürokratlık, yapan meclis üyeliği yapan halktan yana iyi niyetli ve asla müteahhitle işi olmadan iş yapan bizlere iftiralar atılıyor.  Bir taraf siyasi çıkara bir taraf vekalet ücretine tamah ediyor.  Buna ancak ve ancak siyasi dolandırıcılık diyebiliriz. Bir şekilde bu süreci provoke etmeye çalışan bir yapı var. Halkımız bu konuda dikkatli olmalı, nasıl ki müteahhitleri buradan uzaklaştırdıysak bunları da uzaklaştıracağız.

Güzelbahçe Kahramandere’de çalışmalar tamamlandı Güzelbahçe Kahramandere’de çalışmalar tamamlandı

‘SİMSARLARA SESLENİYORUM, KÖYİÇİ’NDEN UZAK DURUN’
Ben Çiğli Belediye Başkanı olarak bir yurttaşa sen neden bu konuyu mahkemeye taşıyorsun neden itiraz ettin dedim mi? Asla demem ben avukatlık mesleğini onuru ile yapan avukatları tenzi ederek bu avukat simsarlara ve siyasi dolandırıcılara sesleniyorum. Uzak durun Köyiçi’nde uzak durun. Bu burada bitmedi daha hakkınız var, Büyükşehir’de yaptığımız 500 binliklere olan itirazlar duruyor. Bir terzi hassasiyeti ile üzerinde dikim yapıyoruz. Kimse kaçmıyor pazartesi mahkeme için son gün falan diye bir şey yok. 100 dönüme yakın tüm Çiğli halkının kullanımına uygun bir yeşil vaha olacak alan bu. Siyasi dolandırıcılara da lanet ediyorum.