Bornova Can Azerbaycan ile kardeş belediye Bornova Can Azerbaycan ile kardeş belediye

Filiz Başkan; “Önümüzdeki süreçte her türlü olumluluğu beraber paylaşmak, her türlü olumsuzlukta da yan yana durmak zorundayız. Sizden sadece şunu istiyorum; her biriniz ekibine, işine, aşına, kurumuna sahip çıksın” dedi.

MALİ DİSİPLİN HEPİMİZİN ÖZENLİ DAVRANMASININ SONUCU

Belediye Hizmet Binası’nda ve dış birimlerde görev yapan belediye emekçilerine kurum hakkında da bilgi veren Filiz Başkan; “Ne yaptığını çok iyi bilen, ödeme öngörülerine sahip olan, mali disipline sahip olan bir belediyecilik anlayışımız var. Geçen hafta Ankara’da İller Bankası’ndaki görüşmelerimiz neticesinde, İller Bankası da mevcut olan rutin bir sistemde Efes Selçuk Belediyesi’nin ayakta kalmasının çok ciddi bir başarı olduğu söylendi. Bu takdiri üzerimize almakla sizlerin de bu sisteme sunmuş olduğunuz katkılar için teşekkür ediyorum. Çünkü her şeyden önce mali disiplinimizi sadece belediye başkanı ve idari kadromuzla değil sizlerin de özenli davranması sonucu olmuştur” dedi.

EKİBİNİZE, İŞİNİZE, AŞINIZA SAHİP ÇIKIN

Türkiye’yi etkileyen ekonomik krizin yerel yönetimleri de her geçen gün daha fazla etkilediğine dikkat çeken Filiz Başkan; “Mali olarak zorlu bir süreç bizi bekliyor. Bunu da hep beraber atlatacağız. Hep birlikte çaba sarf edeceğiz. Bu zorlu sürecin en temel sebebi biliyorsunuz Türkiye’deki ekonomik dengelerin sarsılması yatıyor. Doğal olarak da belediyelerin gelirlerinde azalmalar söz konusu. Ancak önümüzdeki süreçte her türlü olumluluğu beraber paylaşmak, her türlü olumsuzlukta da yan yana durmak zorundayız. Sizden sadece şunu istiyorum; her biriniz ekibine, işine, aşına, kurumuna sahip çıksın” diye konuştu.

590 ÇALIŞANIMIZ VAR

Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde çalışan belediye emekçilerinin sayısı hakkında da bilgi veren Başkan Ceritoğlu Sengel; “Selçuk Belediyesi’nin bünyesinde KHK’LI, memur ve kadrolu işçi çalışan sayımız geçmiş 10 yılın en düşük seviyesinde. Bizim toplam çalışan sayımız 590 kişi. 5 yıl boyunca her biriniz bana emanetsiniz, ben size kendimi emanet ettiğim sürece. Tıpkı bir aile gibi güven dolu, huzur dolu bir şekilde her gün iş üreterek ama her şeyden önce sorumluluk bilinciyle birbirimize saygımızı hep koruyacağımız yarınlarda, nice bayramlarda buluşmak dileğiyle” dedi.