İYİ Parti, İzmir'de Büyükşehir ve 12 ilçe için belediye başkan adaylarını duyurdu. Menderes ve Buca ilçelerindeki sürpriz adaylarıyla dikkat çekti. Eski CHP'li Ergun Özgün'ü Menderes'in adayı olarak gösteren parti, Buca için ise Suat Nezir'i aday gösterdi. Nezir, CHP'den aday gösterilmiş ancak geri çekilmişti. İYİ Parti, adaylık için yapılan basın toplantısında Buca halkına hizmet etme arzusuyla yola çıktıklarını belirtti. Nezir, partinin kendisine kucak açmasıyla mutlu olduğunu ifade etti ve sadece hizmet etmek istediklerini vurguladı. İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, aday kadrosundan ve Suat Nezir'in katılımından memnuniyetini dile getirdi. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan ise, adayların İzmir ve Buca için hayırlı olmasını diledi.

65C4F9C45C14A

CHP Karşıyaka Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal’dan pazar mesaisi! CHP Karşıyaka Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal’dan pazar mesaisi!

ÇOK ZORLU BİR SÜREÇTEN ÇIKTIK

İYİ Parti’ye kendisine kucak açtığı için teşekkür eden ve bundan dolayı onur duyduğunu dile getiren İYİ Parti Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir, “Çok zorlu bir süreçten çıktık, çok zorlu bir süreç yaşadık ama hayatın kendisi zaten belli noktalarda zor… Siyaset de kendi içinde ayrı zorluklar barındırıyor. Siyaseti hiçbir zaman gül bahçesi olarak görmedik. Zorluklar insanı daha fazla güçlendiriyor, olgunlaştırıyor. Hizmet yolunda yapacaklarımızdan geri adım atmadık. Hep yaşadığımız kente nasıl katkı sağlarız, nasıl güzel şeylerle kendimizi ifade ederiz düşüncesiyle hareket ettik. İzmirlilere, Bucalılara hizmet etme arzusuyla çıktığımız bu yolda sizlerin sayesinde bugünlerde geldik. Her zaman kendime şiar edindim; pes ettiğin an kaybettiğin andır. Hiçbir zaman pes etmedik, onun için kaybetmeyi düşünmedik. Kaybedeceğimizi de düşünmüyoruz. İYİ Parti ailesine, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e, partimizin yöneticilerine, il başkanımıza, ilçe başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımıza, tüm il ve ilçe yönetim kurullarına çok teşekkür ederim. Bize kucak açtılar, aralarına kabul etiler” diye konuştu.

"BUCA HALKI HİZMET İSTİYOR"

“Tek düşüncemiz var; sadece hizmet etmek” sözleriyle açıklamalarını sürdüren İYİ Parti Başkan Adayı Nezir, “Bunun dışında kafamızın arkasında hiçbir ajandamız yok. Buca halkı hizmete aç bir şekilde bekliyor. Hiçbir şeyden korkmuyoruz, sadece İzmir’e ve Buca’ya hizmet etmek için yola çıktık. Bu yoldan da hiçbir zaman geri adım atmadık, atmayacağız. İYİ Parti ailesinin bize kucak açmasıyla yaptığımız bu hamle bunun göstergesidir. İYİ Parti ailesine katılmaktan çok büyük mutluluk ve onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

65C4F9A203A3E

"ARAMIZA BİR YILDIZ İSİM DAHA EKLEDİK"

 İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale de şunları söyledi: “Birbirinden başarılı, pırıl pırıl adaylarımız,  ilçe başkanlarımız var. İyi ki varsınız. İyi ki bu yola çıktık. İyi ki adaylığım herkesten önce açıklanmış. Bugün çok iyi, çok çalışkan, liyakatli, dürüst bir kadromuz var. Bir transferimiz var; Suat Nezir… Buca’nın benim için ayrı bir önemi var, Annemin kuzeni Rahmetli Işılay Saygın… Suat Nezir’in, Buca’da Işılay Saygın’ın yerini doldurabilecek bir isim olduğunu hissetmiştim, sağ olsun iyiler hareketine girdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Aramıza yıldız bir isim daha ekledik.”