Dilan Polat ve Engin Polat'ın ilk ifadeleri ortaya çıktı Dilan Polat ve Engin Polat'ın ilk ifadeleri ortaya çıktı

Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul'un Pendik ilçesindeki Uluçınar Camisi İmamı Halil Konakçı'nın sosyal medyadaki paylaşımlarıyla ilgili inceleme başlattı. Konakçı, Hatay ile ilgili sözleri nedeniyle tepkilerin hedefi olmuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı, son günlerdeki paylaşımları nedeniyle Konakçı hakkında inceleme yapacak.Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medyadaki paylaşımlarına ilişkin İstanbul'un Pendik ilçesindeki Uluçınar Camisi İmamı Halil Konakçı hakkında inceleme başlattı. Ardından, Halil Konakçı ne dedi ve neden şikayet edildi soruları araştırılmaya başlandı. Halil Konakçı Hatay videosu merak ediliyor. Halil Konakçı ne dedi, neden şikayet edildi? Diyanet İşleri Başkanlığı inceleme başlattı!

HALİL KONAKÇI NE DEDİ?

Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul'un Pendik ilçesindeki Uluçınar Camisi İmamı Halil Konakçı hakkında inceleme başlattı. Konakçı son dönemde Hatay ile ilgili sözleri nedeniyle sosyal medyada tepkilerin hedefi olmuştu.

HALİL KONAKÇI NEDEN ŞİKAYET EDİLDİ?

Halil Konakçı, Hatay için "Hatay'ın çoğunluğu Arap'tır. Kürt ve Arap kardeşlerimiz var orada. Hala da öyle. Fransızlar, ezanı Hatay'daki Müslüman köylerinde, camilerinde yasaklamadılar. Yine Fransız işgalindeki Hatay merkezinde, köylerinde ezan 'Allahü ekber' diye okundu 1938'e kadar. 1938'de Hatay  TÜRKİYE topraklarına katıldığında ilk yapılan iş ezanın yasaklanması oldu. Yani Fransız'ın yapmadığı zulmü bu topraklarda yaptılar" diye konuşmuştu. Halil Konakçı, daha önce de kıyafetleri nedeniyle kadınları hedef göstermişti.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İNCELEME BAŞLATTI

Edinilen bilgiye göre, Başkanlık tarafından, son günlerde sosyal medyadaki bazı paylaşımları nedeniyle din görevlisi Halil Konakçı hakkında inceleme yapılacak.