DEVA Partisi Konak ilçe yönetim kurulu üyeleri partisinden istifa ederek CHP’ye üye oldu.

DEVA Partisi Konak İlçe Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Uygur’un da aralarında olduğu toplam 83 kişinin üyelik işlemleri, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi’nin katılımı ile CHP Konak İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşti.

Öte yandan ilerleyen günlerde de yaklaşık 150 kişinin geçişi  gerçekleşecek.

İLGAZİ:  KONAK SİYASETİNDE MİHENK TAŞI DİYEBİLECEĞİMİZ AİLE

Önemli gün olduğunu söyleyen CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi,” Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Konak ilçe için gerçekten çok önemli günlerden bir tanesi. Sayın genel başkanımız Özgür Özel'in genel başkanlığını aldığı gün kadar heyecanlıyım. Çünkü bugün partimize çok değerli arkadaşlarımızın katılımları olacak. Konak siyasetinde belki mihenk taşı diyebileceğimiz, büyük bir güç diyeceğimiz bir aile bugün ilçemize katılım sağlıyor. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız arkadaşlar. Büyük bir güç diyeceğimiz bir aile bugün ilçemize katılım sağlıyor. Kendilerine hoş geldiniz diyorum” dedi.

MUTLU: AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞMAK HEYECAN VERİCİ

Aynı çatı altında, aynı partide buluşmanın heyecan verici olduğunu söyleyen Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu,”  Bizim için çok önemli bir gün. Birlikte omuz omuza mücadele ettiğiniz, Türkiye'de hepimizin en bireysel, en toplumsal özgürlükler için yan yana yürüdüğümüz, bunun mücadelesini, bunun savaşını beraber verdiğimiz dostlarımızla aynı çatı altında, aynı partide buluşmak çok heyecan verici. Sizleri aramızda gördüğümüz için bundan sonraki çalışmaları aynı parti altında yürütmemizin güzelliğini, önümüzdeki dönemde birlikte alacağımızı bildiğimiz için çok mutluyum. Bundan sonra hep beraberiz” dedi.

ASLANOĞLU: ÜYE SAYIMIZI İKİ KATINA ÇIKARMA HEDEFİYLE YOL ALIYORUZ

Özel'den Bahçeli'ye 'ittifak' yanıtı! "Bize katılabilir!" dedi Özel'den Bahçeli'ye 'ittifak' yanıtı! "Bize katılabilir!" dedi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin üye sayısını iki katına çıkarma hedefi olduğunu söyleyen CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Özellikle yerel seçimlerden sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ne, baba ocağına çok güçlü katılımlar görüyoruz. Her gün ilçelerimizde, il binamızda partimiz büyüyerek katlanıyor. Bizler bir yıl sonraya üye sayımızı iki katına çıkarma hedefiyle yol alıyoruz. Daha önce başka partilerde ülkesinin menfaati için mücadele etmişler, öyle doğru görmüşler. O günkü koşullarda yine ülkenin menfaatleri için ülkesi için mücadele etmiş tüm arkadaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi'ne davet ediyoruz. Hep birlikte daha güçlü olmaya davet ediyoruz. Hep birlikte iktidara yürümeye davet ediyoruz” diye konuştu.

UYGUR: BABA EVİMİZE GELDİK

Özgür Özel'in baba evi çağrısına uyduklarını söyleyen Ali Rıza Uygur,” Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'nin, demokrasinin, cumhuriyetin ana direğidir. Diğer bütün partiler cumhuriyet Halk Partisi’ne göre kendini ayarlar. Altın olan Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Sayın genel başkanımız Özgür Özel'in baba evi çağrısına biz de uyduk ve doğrudur baba evimize geldik. Güç katmaya geldik. Sizle beraber bundan sonra bu yolda yürümeye geldik. Umarım faydamız olur. Başarıyla beraber yaparız” diye konuştu.