CHP Ege Bölgesi İl Başkanları’nın CHP İzmir İl Başkanlığı’nda tüm gün sürecek toplantı ve ziyaret maratonu devam ediyor. Başkanlar sabah saatlerinde Atatürk anıtına çelenk bıraktıktan sonra, CHP İzmir İl Başkanlığı’nda basınla bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP'li Yücel'den 'emekli destekleri' tepkisi CHP'li Yücel'den 'emekli destekleri' tepkisi

TARİHİ BAŞARININ ALTINDAKİ EN ÖNEMLİ İMZA EGELİLERİNDİR
Yakalanan başarının sahibinin vatandaşlar olduğuna dikkat çeken Horzum, “Bugün karşınıza, Ege Bölgesinin tamamını kırmızı renge büründürmüş, halkımızın çok uzun süredir beklediği halktan yana belediyecilik anlayışını örgütleri ile birlikte tüm Egeye yayan, Ege Bölgesinin Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak çıkmanın gurunu yaşıyoruz.  En başta ifade etmemiz gerekir ki, bizlerin bu gururu yaşamasında, halkımızın özlediği belediyecilik anlayışına kavuşmasında ve CHP’nin Türkiye’nin birinci partisi olmasındaki en büyük pay ve emek, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e aittir. Sayın Genel Başkanımızın kurmayı başardığı Türkiye İttifakını, bizlerde İzmir’de, Denizli’de, Muğla’da, Aydın’da, Manisa’da, Afyonkarahisar’da, Kütahya’da, Uşak’ta ve Egenin bir parçası olarak gördüğümüz Balıkesir’de kurduk ve ortaya kıpkırmızı bir Ege haritası çıkarttık. Evet, Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerimiz fedakarca çalıştı ve bu büyük başarının altına imza attı. Ancak hiç şüphe yok ki, Ege’de yakalanan bu tarihi başarının altındaki en önemli imza Egelilerindir, Halkımızındır.  Bugün İzmir’de yapacağımız değerlendirmeler, bize yapılacak sunumlar ve fikir alışverişlerinden sonra, Egede yeni bir döneminde ilk adımlarını atmış olacağız” dedi.

ÜLKEMİZİ İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR EKONOMİK KRİZE SÜRÜKLEYEN AK PARTİ İKTİDARI

Ege Bölgesi'nde ve Türkiye'de ittifakı daha da büyüteceklerini söyleyen Horzum,"Ülkemizi içinden çıkılmaz bir ekonomik krize, belediyelerimizi şatafata ve yandaşlara aktardıkları kaynaklara borç batağına sürükleyen AK Parti iktidarın halkımıza yaşattığı bu yokluk ve derin yoksulluk düzenine önce yerel yönetimizde çok yakında da genel iktidarı kazanarak son derece sonlanacağından vatandaşımızın şüphesi olmasın. Bu yolda özellikle Ege bölgesi'nde hem belediyelerimiz hem de örgütlerimiz arasında büyük bir dayanışma sergilemeye kararlıyız. Türkiye'deki Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları’nın tek derdi vardır. O da dertsiz, kedersiz, huzur ve barış içerisinde bir Türkiye'dir. Bizlerin Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'in liderliğinde bu hedefe ulaşacağımıza olan inancımız tamdır. Ege Bölgesi İl Başkanları olarak bugün kıpkırmızıya bölünen Ege haritasını tüm Türkiye'de yaşayabilmek için bir aradayız ve çok kararlıyız. Biliyoruz ki hepimiz kendi  görevlerine sahip çıkarsa belediyelerimizin hizmetleriyle birlikte halkın emanetine sahip çıkarsak iktidar çok yakındır. Ama her şeyden önce halkımızın beklediği yönetimi sergilememiz gerektiğinin de farkındayız. Omuzlarımıza yüklenen yükün aldığımız sorumluluğun tam anlamıyla bilincindeyiz. Bizler bugün Ege İttifakı'nın güven üyesi olarak İzmir'den tüm memlekete şu mesajı veriyoruz. Çok çalıştık ve birlikte kazandık. Ama kazanmakla yetinmeyeceğiz. Asıl kazanan halkımız oluncaya, tüm bölge halkının gönlüne dokununcaya, dertlerine derman oluncaya ve aldığımız her oyun karşılığını hizmet olarak verinceye kadar durmayacağız, çalışacağız, çalışacağız. Daha çok çalışacağız. Ege Bölgesi ve Türkiye İttifakı'nı daha da büyüteceğiz. Türkiye'ye sözümüz olsun” diye konuştu.

İTTİFAKIMIZI BÜYÜTECEĞİZ

Horzum, genel seçimlere değinerek, "Ülkeyi içinden çıkılmaz ekonomik krize sürükleye AKP iktidarının halkımıza yaşattığı yoksulluğa genel iktidarı kazanarak son vereceğiz. Çok çalıştık ve birlikte kazandık ama kazanmakla yetinmeyecek. Asıl kazanan halkımız oluncaya kadar durmayacağız, çalışacağız. İttifakımızı büyüteceğiz. Tasarruf paketi bizim belediyelerimizi daha çok güçlendirecek, onların belediyelerindeki şatafatı ellerinden alacak" ifadelerini kullandı.

EL VERMEK İÇİN VARIZ 
İYİ Parti'de yaşanan istifalar ile ilgili bir çalışmaları olup olmadığının sorulmasına yanıt veren Horzum, "Sadece geçmişte ittifak yaptığımız parti içinde değil tüm partilere elimizi kolumuzu açtık. Yumruğumuzu sıkmak değil elimizi açarak el vermek için varız. Sayın genel başkanımız Özgür Özel'in dediği gibi biz Türkiye ittifakını kuruyoruz. Bayrağı ile sorunu olmayan, Cumhuriyet ve Cumhuriyetin kazanımları, Atatürk ile sorunları olmayan, misakı milli sınırlarımız ile sorunu olmayan, dinimiz ile sorunu olmayan herkese açığız" dedi.