Toplantıda konuşan Yıldız, hedeflerinin altını çizerek; “Bu liste kadın devrimidir ve kadının olduğu yerde huzur ve disiplin vardır. Emek ve üretim vardır. Kadının izinin olduğu yerde, zor kolaylaşır. Çiğli, bir kez daha farkını ortaya koymuştur. Hedefimiz; ittifaksız, yüzde 65’in üzerine çıkmak. Yüzde 70’i yakalamaktır. Öncelikle birer birer ve hep beraber çok çalışacağız. Tüm bileşenlerimizle, işçilerimiz, kadın ve gençlik örgütlerimizle birlikte, kimseyi kırıp dökmeden, bizimle iyide ve kötüde yol yürüyen, mücadelemize katkı koyan herkesi kucaklayacağız.” diye konuştu.

 3-42

Karşıyaka, Srebrenica soykırımını unutmadı! Karşıyaka, Srebrenica soykırımını unutmadı!

İLK MESAJ:

BİZİMLE YOL YÜRÜYEN, YOL ARKADAŞIMIZDIR…

Kadın adaylardan başlayarak listede yer alan isimleri tek tek tanıtan CHP Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız; meclis üyesi adaylarının görüş ve önerilerini de dinledi. Yıldız, sözlerine şöyle devam etti; “Cumhuriyet Halk Partisi’nde, bundan sonra işte böyle bir siyaset egemen olacak. Hiç ummadığınız anda, hiç ummadığınız yerde listelerde olabileceğinizi gördünüz. Kadınlarımızın gücü, en çarpıcı biçimde bizim listemizde yer aldı. Artık, tam gaz ileri devam edeceğiz. Yol haritamız belli; ilçe başkanımız, ana kademelerimiz ve işçilerimizle beraber; gönüllü kadın ve gençlerimizle birlikte, hiçbir bileşenimizi kırmadan çok çalışacağız. Bilinsin ki; bizimle yol yürüyenler, ayrımsız yol arkadaşımızdır. Bizde, ehli muhabbet esastır. Gönül kapısı sırdır, bu tarafa geçmek isteyenlerle beraber; iyi günde kötü günde yanımızda kalan, mücadelede bizimle birlikte ve dimdik duran; tüm kalbiyle, iyi niyet ve ameliyle yanımızda olan herkes bizim ehli muhabbetimiz olsun. Kazanan ben değil, kazanan siz değil; kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olsun. Yolumuz uzun; yolumuz açık olsun.”

1-44

KADININ OLDUĞU YERDE…

Meclis üyeleri adaylarını tebrik ederek tek tek görüşlerini dinleyen Çiğli Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız, listenin üst sıralarında ve ağırlıklı olarak kadın adaylara yer verilmesinin devrim niteliğinde bir adım olduğunu belirterek; “7 meclis üyesi adayı kadın arkadaşımız var ve bunların 5’i net. 6.’sı da seçilebilecek sırada. Bu liste, kadınlar açısından bir devrimdir. Kadının olduğu yerde huzur olur, disiplin olur. Kadının olduğu yerde, emek olur, üretim olur. Bugüne kadar Çiğli Belediye Meclisi’nde üçten fazla kadın yoktu. Biz bu sayıyı arttırdık. Biliyorum ki; tüm hedeflerimizi sahiplenecek ve büyütecekler. Listede genç arkadaşlarımız da var. Dinamik, kucaklayıcı, donanımlı bir kadromuz var. Çiğli’de partimizi ittifaksız yüzde 65’in üzerine taşıyacağız.  Buna inandığınızı biliyor; hepinizin çok sesliliği, çok renk ve çok nefesi temsil ettiğinizi düşünüyorum. Şimdi bizlere düşen, 31 Mart seçimlerinden yüzünün akıyla çıkmış, hedeflerini yakalamış bir kadro olmak için çok çalışmak.” dedi.