CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, sosyal medya hesbaından yaptğı açıklamada İkinci Çevre Yolu’nun kent trafiğinin azaltacağını belirterek destek verdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yolu yapma noktasında görevi olmadığını belirten Tugay, rakibi Hamza Dağ’a yönelik olarak açıklamalarda bulundu.

Tugay şunları söyledi:

Zaman zaman sorulduğu için söylüyorum; İkinci çevreyolu projesini destekliyor ve İzmir'in kent içi trafik yükünün azaltılması için çok önemli görüyorum.

Ancak projeyi sahiplenmeye çalışan Hamza Dağ'a şu soruyu sormak isterim;

Bu projeyi Büyükşehir Belediyesi kaynakları ile yapamayacağınızı ikimiz de biliyoruz. İzmir BB nin böyle bir görevi de kaynağı da yetkisi de yok.

Başkan Denizli: “Gençlerimizin tarih bilincini geliştirmeyi hedefliyoruz” Başkan Denizli: “Gençlerimizin tarih bilincini geliştirmeyi hedefliyoruz”

Hem İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı hem de iktidar partisinin yöneticisi ve eski İzmir Milletvekili olarak, seçilemediğiniz takdirde bu projeyi merkezi yönetim eliyle gerçekleştireceğinize, en azından bunun için çalışacağınıza İzmir kamuoyu önünde söz verir misiniz?

Ayrıca, yıllardan beri gündemde olan bu projenin gerçekleşmesi için bugüne kadar ne yaptınız, açıklar mısınız?

Yoksa bu projenin gerçekleşmesi için İzmirlilerin mutlaka size oy vermeleri mi gerekiyor?