İzmir’in çevre illerinden de güzel sonuçlar geldiğini belirten Aslanoğlu, "3 bin870 sandığın sonuçlarını almış durumdayız. CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Tugay yüzde 50,5... AKP Adayı yüzde 36 bandında. Sandıkların yüzde 3/1'i açıldıktan sonra 1-2 puanlık düşme veya yükselme görebiliriz ancak sonuçlar genel olarak böyle. İlçelerden güzel sonuçlar geliyor. İzmir'in komşuları Manisa, Denizli'den güzel haberler geliyor. Bu başarıya imza atan başta Genel Başkanımız Özgür Özel'e ve örgütümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Duman, "Makamımız Buca’mızın güzel sokakları" Başkan Duman, "Makamımız Buca’mızın güzel sokakları"

İzmirlilere çağrıda bulunan Aslanoğlu, “Saat 22.00'da tüm İzmir'i kutlama yapmak için Cumhuriyet Meydanı'na bekliyorum” diye konuştu.

İlçelerde yarışın kıran kırana devam ettiğini vurgulayan Aslanoğlu, “29 ilçede yarış kıran karana sürüyor. Bazı ilçelerde açılan sandık sonuçlarında veri verebileceğimiz seviyede değil” ifadelerini kullandı.

MENEMEN'DE GERİDEYİZ
Menemen’deki seçim sonuçlarının sorulması üzerine konuşan Aslnaolğu, “Menemen'de biraz gerideyiz” diye konuştu

YÜZDE 50’LİK OY GAYET BAŞARILI
2019’a oranla başarılı bir sonuç alındığını dile getiren Aslanoğlu, “2019'a göre başarılı durumdayız.2019'da ittifak olarak girmiştik. Şimdi Türkiye İttifakı olarak girdiğimiz seçimlerde yüzde 50'lik oy gayet başarılı” dedi.