CHP' nin 30' da 28 yaparak damga vurduğu İzmir’deki yerel seçimlerde, seçimi yüzde 70.47 ile kazanan Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan,Türkiye 1'cisi oldu.Rakibi AK Parti adayı Tarkan Bakırlı ise yüzde 17.95 te kaldı.

31 Mart Yerel Mahalli İdareler Seçimleri dün ( pazar günü) yapıldı.Seçmen sandığa gidip oyunu kullandı.CHP Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Selçuk Balkan , 47 bin 441 kişinin oyundan 32 bin 261 alarak belediye başkanı oldu. AK Parti adayı Tarkan Bakırlı ise 8 bin 210 ile ikinci oldu. Balkan, aldığı yüzde 70.47 ile CHP' nin Türkiye' de 1' cisi oldu.

Urla’da kayıtlı 60 bin 373 seçmenden, 47 bin 441 kişi oy kullandı,1692 oy oy geçersiz sayıldı. CHP Urla Belediye Meclisi’nde 23 kişi ile, AK Parti ise 2 kişi ile temsil edecek.

Efes Selçuk tiyatro ile buluştu Efes Selçuk tiyatro ile buluştu

Seçimi kazanan Selçuk Balkan, parti binasından balkon konuşması yaptı. Yoğun bir kalabalığın katıldığı seçim kutlamasında davullar çaldı, Balkan onlarla göbek attı, halay çekti.

Balkan Selcuk 1712146909790

Birleşe birleşe kazanacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan,konuşmasını eski Belediye Başkanı Sibel Uyar, CHP Urla İlçe Başkanı Av.Pelin Karasakal ve meclis üyeleri ile birlikte yaptı.

Selçuk Balkan, " Tarihi Mermerli Çeşme’nin üzerinde yazan “Ayrıldık, üzüldük, birleştik kurtulduk” sözünü hatırlatan Balkan “Ayrışmak parçalanmaktır, birleşmek güçlenmektir. Karanlık bir girdabın içine düşürülmeye çalışılan ülkemizi, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini ancak birlik ve beraberliğimiz koruyacaktır. Biz birleştik ve hep birlikte kazandık.5 yılık esarete son verdik.Tebrikleri kabul etmeden mahallelerimize gidip vatandaşlarımızla buluşacağız.
Seçim sürecinde vatandaşların 'Bize seçimden seçime gelmeyin' serzenişini haklı buluyorum. Mazbatımızı aldıktan sonra, tebrikleri kabul etmeden mahallelerimize gidip, vatandaşlarımızla buluşup, sorunlara kulak vereceğiz. 4 buçuk yıllık hizmet kaybımızı telafi etmek, Hiç durmadan çalışmak, 5 yıla 10 yıllık hizmet sığdırmak bizim ve partimizin Urla’ya olan borcudur. Buradan bir kez daha söz veriyorum. Biz tepeden yönetmeye değil, katılımcı yönetim, toplumcu sosyal belediyecilik anlayışıyla Urla’yı sizlerle birlikte yönetmeye talibiz. Bu topraklar hepimizin. Muhtarlarımız, her mahallemizden sorumlu meclis üyelerimiz, örgütümüzün başkanı ve mahalle temsilcileri, Belediye Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarımızla, halk meclisleri düzenleyip, ihtiyaçları ve talepleri dinleyeceğiz. Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyemiz demeden birlikte çözüm odaklı hizmetler sunacağız.Urla' da 1 Nisan’da güneş ayrı doğacak"dedi.