CHP Genel Başkanı Özgür Özel, öğleden önce Meclis’te partisinin kapalı grup toplantısına katıldı. Toplantıda milletvekillerinin yanı sıra il başkanları da yer aldı. Öğleden sonra da il başkanlarıyla parti genel merkezinde bir araya gelecek olan Özel, ilk kez Genel Başkan sıfatıyla Grup Toplantısı’nda partililere hitap etti. Konuşmasının başında Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

Toplantının ardından basın mensupları ile bir araya gelen ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, ön seçimden vazgeçildiği yönündeki iddialara hakkında konuştu. Özel “Mevcut belediye başkanlarımızı anketle ölçeceğiz. Halkın gönlünde yeri yoksa yeni aday belirleyeceğiz, örgütümüz çoklu yarış derse mutlaka ön seçim yapacağız. Örgüt denetiminde ön seçim yapacağımızı söyledim. Sandıktan kim çıkarsa onu adaylaştıracağız” dedi.

Tanju Özcan CHP’ye geri döndü Tanju Özcan CHP’ye geri döndü

AKŞENER İLE GÖRÜŞME

 Özel, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüşmesi hakkında ise “Sayın Akşener ile çok güzel bir telefon görüşmesi yaptık, elbette görüşeceğiz ama kararlaştırdığımız bir tarih söz konusu değil. Yarın Akşener ile görüşmeyeceğim” ifadesini kullandı. Özel “Partimizin yetkili kurullarında ittifakları konuşacağız” değerlendirmesinde de bulundu.