Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm il ve ilçe örgütlerinde eş zamanlı olarak, ilk depremin meydana geldiği saat olan 04.17'de CHP Kemalpaşa İlçe Binası’nda, ardından ikinci depremin meydana geldiği saat olan 13.14'de Kemalpaşa Atatürk Anıtı'nda anma töreni gerçekleştirildi. Törene CHP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Türkmen, partililer ve Kemalpaşa halkının katılımıyla gerçekleştirildi. Hayatını kaybedenlerin anıldığı törende, İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz'ın gerçekleştirdiği açıklamanın ardından iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

LOKMA DÖLTÜRÜLDÜ

Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanlığı tarafından Kemalpaşa Atatürk Anıtı'nda lokma döktürüldü.

Başkan Soyer, Buca’da gençlerle buluştu Başkan Soyer, Buca’da gençlerle buluştu

AHMET YILMAZ: MAĞDURİYET SÜRÜYOR

Ahmet Yılmaz açıklamasında, 'Geçtiğimiz yıl bugün ülkemizde 11 ili kapsayan asrın felaketini yaşamıştık. Yaşanan acıların üzerinden bir yıl geçmiş olmasına ve on binlerce canımızı yitirmemize rağmen depremzede vatandaşlarımızın bir çoğu henüz geçici barınma yerlerine kavuşamamış, binlerce vatandaşımız çadırlarda yaşamaya devam etmektedir. Bu büyük felakette yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum.' Dedi.