Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir ilçe başkanları, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında il binasında toplantı gerçekleştirdi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda ana gündem 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve 26 Mayıs’taki büyük emekli mitingi oldu.

Özel, Tugay ile ilgili o soruyu yanıtladı: aramızda hiçbir problem yok Özel, Tugay ile ilgili o soruyu yanıtladı: aramızda hiçbir problem yok

2 GÜN İÇİN YOĞUN  KATILIM TALİMATI
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek törene yoğun katılım için ilçe başkanlarına talimat verildi.

Aynı zamanda 26 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek büyük emekli mitingi için de İzmir’den Ankara’ya binlerce partili ile gidilmesi hedefleniyor. CHP İzmir İl Örgütü’nün 10 bin kişiyle Ankara’ya mitinge çıkarma yapması için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

ESKİ BAŞKANLARA ELEŞTİRİ
Öte yandan belediyelerde yaşanan mali krizler, işten çıkarmalar ve işçi eylemleri de toplantıda gündeme geldi. Birçok ilçe başkanının yaşanan durumlar nedeniyle 31 Mart’ta görevi biten belediye başkanlarını eleştirdikleri öğrenildi. İl başkanı Aslanoğlu’nun ise ilçe başkanlardan, eski başkanları kamuoyunda eleştirilmemesini istediği öğrenildi. 

TUGAY’LA GÖRÜŞME TALEBİ
İlçe başkanları ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’la genel bir değerlendirme yapmak, sorunları ve talepleri konuşmak, Büyükşehir ile ilçe örgütleri arasında koordinasyonu sağlamak adına toplantı talep etti. Aslanoğlu’un Tugay’la görüşerek ilçe başkanlarının toplantı talebini ileteceğini söylediği öğrenildi.