Başkan Tugay’dan şehitlerin kabrine karanfil Başkan Tugay’dan şehitlerin kabrine karanfil

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde memur örgütlü Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi arasında başlayan toplu iş sözleşmeleri sonrası anlaşma çıkmamasının ardından başlayan eylemler devam ediyor.

1 aya yakın yapılan eylemlerde memurlar bugün yine iş bırakma kararı aldı. Tüm-Bel-Sen dün CHP Genel Merkezi’nde CHP STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer  ile görüştü. CHP yöneticileri, yasal sınır seviyesinde sosyal denge tazminatı ve 4 ikramiye önerirken sendika bu talebi kabul etmeyince sendika iş bıraktı.

Memurlar, saat 10.00'da Kültürpark'taki belediye binası önünde toplanmıştı, öğle saatlerine doğru ise CHP İzmir İl Başkanlığına doğru yürüdüler.

İl başkanlığı binası önünde açıklama yapan Tüm Bel-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Cevdet Keleş, “Bu işin siyasal sorumluluğu sizdedir. Çözüm için adımlar atılmıyor. Bu adımları emekçilerin mücadelesi attıracak” dedi.

Memur temsilcileri burada CHP İzmir il başkan yardımcılarıyla bir görüşme gerçekleştirdi. 

Buyuksehir De T I S Dugumu Cozulemiyor C H P Onunde Halayli Eylem 336980 News Big

HAKLARIMIZI ALANA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Tüm Bel-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Cevdet Keleş toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Haklarını alana kadar mücadeleye devam edeceklerini belirten Keleş, “Bugün başkan yardımcılarıyla görüştük. Bir kez daha haklarımızı ilettik. Özellikle belediye emekçileriyle İzmir halkını karşı karşıya getirecek açıklamalardan kaçınmalarının altını çizdik. Çünkü belediye emekçileri bu şehrin hizmetinde olan ve çalışmaları yürütenlerdir. ‘Yok, yasal sınırların üzerinde veremeyiz’ gibi açıklamalarla AKP'nin gerici sınırlayıcı yasalarının arkasına saklanarak bu tutumunuzu açıklayamazsınız. Diyoruz ki lütfen haklardan, özgürlüklerden, demokrasiden yana olun. Hani siz diyorsunuz ya, ‘ha hukuk, adalet’, biz bunları göremiyoruz. Hakkımızı kullandığımız için soruşturmalar açılıyor. Haklarımızı kullandığımız için bugün de dahil olmak üzere isimler toplanıyor, baskılar yapılıyor. Bu baskılara boyun eğmeyeceğiz” dedi.
Tis Bagi Cozulemiyor Memurlar Chp Il Binasi Onunde 7298

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MASASI KURUN

Toplu iş sözleşmesi için masa kurulması çağrısında bulunan Keleş, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi'nin il binasına geldik. Yarın genel merkezinin önüne dayanacağız. Emekçileri yok sayan, emekçileri görmezden gelenler buna çözümü getiremez. Susturmayla çözüm getiremez. Biz sorunun bir tarafıyız. Masada da bir taraf olarak emekçileri temsil edeceğiz. Buradan son kez de ifade edelim. Diyoruz ki, toplu sözleşme masasını kurun, görüşmeleri başlatalım. Bedeller ödeyerek kazandığımız haklarımızı sizin iki dudağınızın arasına bırakmayacağız” diye konuştu.