AK Partili Çankırı'dan CHP'ye salvo AK Partili Çankırı'dan CHP'ye salvo

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, geçtiğimiz ay katıldığı bir canlı yayında Başkan İduğ'a yönelik "Ben Mustafa İduğ'u belediye başkanı yaparken, onu getirip parti koridorlarında dolaştıran insanlardan bir tanesi benim" ifadelerini kullanmıştı.

İduğ konuşmasında şunları söyledi;

‘’Hiç kimse benim elimden tutarak beni belediye başkanı yapamaz. Herkesin bir duruşu karakteri var çocuk değiliz. Genel başkanıma gittim. 'Beni Mahir Polat mı aday yaptı, siz mi aday yaptınız, söyleyin' dedim. Cevabı genel başkanımda. Ben tombaladan çıkmadım. Sosyal medyadan yayın yaparak tüm örgüte tüm İzmir’e mesajın anlamı yoktu. Partime saygımdan ona cevap vermedim. Kırılacak dal kalmadı. Gücü olan varsa ağacı kökünden söksün. Bornova'da milletvekillerimiz aldığı oy 39'dur, genel başkanımızın aldığı oy 68'dir.

Bu önümüzdeki 2 yıl içerisinde 2 seçim yaşayacak. Seçimlerin sorumluluğu çok yüksek. 2024’te yerel seçimleri yaşayacağız. Erken seçim 2025’te olacak. Belediye başkanlığı kolay bir iş değil. Sındır, Atila hepsi çok değerli. Onları alkışlıyorum. Türkiye çok önemli bir dönemden geçiyor. Belediyelerin çalışanlarına, çalışma arkadaşlarına para ödeyemediği dönemdeyiz. Bornova belediyesi 600 milyon TL yatırım yaparak kimseye borcu olmayan kasasında 200 milyon TL para ile yönetiliyor”dedi.

POLAT: VERDİĞİM SÖZLERİN ARKASINDA DURURUM!
Eleştirilerin odağında yer alan İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat söz alırken, “Heyecan yok… Parti kültüründe değerli belediye çalışanları, partinin YDK üyelerini yuhalayıp gitmek yakışmaz. Başkanım yok! Çok bağıran güçlüyse ben daha çok bağırırım. Ben öyle bir kültürden geliyorum ki söylediğimi yaparım, yaptığımı söylerim. Ben örgütümün arkasından konuşmam, örgütüme verdiğim sözlerin arkasında dururum. Çıkıp ön seçim yoksa ben yokum diyeceğim sonra gelip adayım diyeceğim. Aday olmak istersem partim neye hükmederse ona aday olurum. Seçimi benim üzerimden manipüle etmek çok şık değil. Benim 2019 seçimlerinde nerede durduğumu tarih beni yargılayacak. O gecenin en yakın şahidi Kamil Okyay Sındır’dır. Değerli başkanın aday olduktan sonra Bornova Meydanı’nda söyledikleridir. İki tane Bornova’da yetişmiş pırıl pırıl arkadaşımız var. Onlara başarılar diliyorum. Çok bağırınca bir şey olduğunu sanan arkadaşlar var. Sevgili başkanlar birazdan çıkıp konuşmanızı yapacaksınız. Umarım Bornova’da da falza kadının, gencin temsil ediği listeleriniz olur. Hiçbir şekilde minüpüle edilmemiş kongre olmasını temenni ederim. Dün geceden beri yaşadıklarımız bunun böyle olmadığını gösteriyor. Partimiz bir seçim yaşadı, o seçimi görmeden yarınlara bakmamız doğru değil dedi.