İzmir Büyükşehir Belediyesi 2024 yılının ilk olağan meclis oturumunu gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yokluğunda meclis oturumuna Başkan Vekilliği görevine atanan Murat Aydın başkanlık yaptı.

Mecliste ayrıca 2024 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev alacak Denetim Komisyonu Üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonrası Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sultan İpekli Aksoy, Mümtaz Rodos, Mehmet Onur Başar Üçkan seçilirken, AK Parti’den ise Burçin Kevser Sevil seçildi.

AK PARTİ VE CHP'DEN KARAVAN TEPKİSİ

CHP Meclis Üyesi Taner Kazançoğlu, karavanların kamu kullanım alanlarında olmaması gerektiğini söyledi. AK Partili Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe ise , "Piknik ve mesire alanlarında, yol kenarlarında, otoparklarda karavanlar var. Bunların içinde yaşam var, etrafa huzursuzluk veriyor. Bu konuda sizlerin talimatıyla bürokrat arkadaşlar çalışma yaparsa UKOME ve emniyet müdürlükleri ile görüşme yaparız. AK Parti olarak üstümüze düşeni yapmaya hazırız. Karşıyaka Belediye Başkanına teşekkür ederiz, sahille ilgili çözüm bulundu ama bu karavanlar yollara ve parklara gitti" dedi.

Resmi Gazete'de yayımlandı; il müdürü görevden alındı Resmi Gazete'de yayımlandı; il müdürü görevden alındı

AYDIN: “İZMİRLİLER EN DOĞRU KARARI VERECEK”
Başkan Vekili Murat Aydın, “Hep beraber son 3 ayımıza girdik. Tüm önergeleri tüm gruplar yine en doğru şekilde inceleyecek. 2024 herkese hayırlı uğurlu olsun. En iyi hizmetleri yapmaya 2024’te de devam edeceğiz. 31 Mart 2024 yılında gerçekleşecek Yerel Seçimlerde de İzmirliler yine en doğru kararı verecektir” dedi.

KEMALPAŞA'DA MEZARLIK İTİRAZI 

Kemalpaşa Bayramlı mahallesinde, Kemalpaşa Belediyesi'ne kayıtlı taşınmaz mezarlık alanı olarak belirlendi. 90 vatandaş alanın mezarlık alanı olarak belirlenmesine ititaz etti. vatandaşların itirazları Büyükşehir Meclisi'nde uygun bulunmadı. 
 Önerge şu şekilde;
Belediye Meclisimizin 12/06/2023 tarihli ve 05.575 sayılı ile uygun görülerek onanan ve 24/10/2023-22/11/2023 tarihleri arasında askıya çıkarılan; Kemalpaşa ilçesi, Bayramlı Mahallesi dâhilinde bulunan 119 ada, 19 parsel no’lu, tapuda tarla vasıflı, Kemalpaşa Belediyesi adına kayıtlı taşınmazın bir kısmında, Belediyemiz Mezarlıklar Dairesi Başkanlığımızın talebi doğrultusunda "Mezarlık Alanı" belirlenmesine yönelik hazırlanan, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planına yönelik askı süresi içerisinde Belediye Başkanlığımıza iletilen ve Mezarlıklar Dairesi Başkanlığımızın 06/11/2023 tarihli ve 1622405 sayılı Yazısı ekinde sunulan 90 vatandaşın imzaladığı dilekçe ile anılan imar planının iptal edilmesi ve farklı bir bölgede yeni bir “Mezarlık Alanı” belirlenmesi talebine ilişkin itirazın oybirliği ile uygun bulunmadığına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu. (İmar ve Şehircilik Dai.Bşk.E.1682870)

AYDIN’DAN 2024 MESAJLARI 
Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Başkanvekili Aydın, “Büyükşehir Meclis Grubu olarak son 3 ayımıza girdik. Meclisimiz son ana kadar en iyi şekilde görevini yerine getirmeye çalışacaktır. Dilerim 2024 yılındaki çalışmalarımız da şehrin yararına olur.  2024 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimde de İzmir halkı en doğru tercihleri yapacaktır” ifadelerini kullandı.