İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın kadro revizyonundan ESHOT ta nasibini aldı. ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey'le yollar ayırılırken yerine ekonomist Turgay Bozoğlu atandı. Erhan Bey'in bu kararın ardından emeklilik için dilekçe verdiği öğrenildi.

Turgay Bozoğlu, Aykut Erdoğdu'nun Genel Sekreterlik için isminin gündeme geldiği dönemde adı Genel Sekreterlik için geçen isimlerden biriydi.

Çiğli Belediyesi’nin yaz spor okulu kayıtları başlıyor Çiğli Belediyesi’nin yaz spor okulu kayıtları başlıyor

Turgay Bozoğlu Kimdir ?

1981 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun olan Turgay Bozoğlu, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. 1998 yılında ABD Southern New Hampshire Üniversitesi'nde master programını tamamlayan Bozoğlu, 2011 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde doktorasını tamamladı. 1987 yılında hesap uzman yardımcılığı görevini üstelenen Bozoğlu, 1990'da hesap uzmanlığına, 1997 yılında baş hesap uzmanlığına atandı. 1999 yılında Maliye Bakanlığı Bakan Danışmanlığı'nda görev alan Bozoğlu, 2008 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Bakan Danışmanlığı'nı yürüttü. 2009 yılında Maliye Bakanlığı Baş Hesap Uzmanı olan Bozoğlu, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmişti.