İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDOĞA ve İZENERJİ şirketlerinde Cemil Tugay’ın göreve gelmesinin ardından işten çıkarılan işçiler uzun süredir eylemlerine devam ederken önemli bir gelişme yaşandı. İşçiler ile görüşen Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Haydar İnanır 3 departmanda işe alım yapılacağını belirterek işçilerden 25 Haziran Salı günü kendilerine bir liste ile gelmelerini talep etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDOĞA ve İZENERJİ şirketlerinde Cemil Tugay’ın göreve gelmesinin ardından işten çıkarılan işçiler uzun süredir eylemlerine devam ederken Tugay’ın da katıldığı EBSO Meclis Toplantısı sonrasında Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Haydar İnanır ile görüştü.

İnanır işçilerden eylemlerini bitirmelerini istedi ve Tugay’ın onayı ile kendileri ile görüştüğünü belirterek; temizlik işleri, park bahçeler ve ilaçlama departmanlarında işe alım yapılacağını ve işten çıkarılanların kendisine bir liste ile gelmesini talep etti.

Çiğli’de doğaçlama tiyatro kursu kayıtları sürüyor Çiğli’de doğaçlama tiyatro kursu kayıtları sürüyor

İnanır ve işten çıkarılan işçiler 25 Haziran Salı günü görüşmek üzere sözleşirken, İnanır işçilere numarasını ve kendilerini arama sözü verdi.

İnanır işçilerin arasından alkışlarla ayrıldı.